Hofman u Olejnik: "Komorowski oczernia Kaczyńskiego"

Rzecznik PiS, zapytany przez Monikę Olejnik w Radiu Zet o przyszłość PiS po wyborach, deklaruje, że "nie będzie dzielić skóry na niedźwiedziu". Zapytany o sprawę ułaskawienia Adama S. przez Lecha Kaczyńskiego kwituje: "Komorowski chce go za wszelką cenę oczernić przed 10 kwietnia".

Hofman u Olejnik: "Komorowski oczernia Kaczyńskiego"

 

- Bronisław Komorowski wznieca wojnę polsko-polską - powiedział Adam Hofman, o wywiadzie prezydenta, w którym ten zapowiedział, że "ma suwerenne prawo wybrać kandydata na premiera" . - To jest komunikat dla naszych wyborców: słuchajcie, nie głosujcie na Jarosława Kaczyńskiego, bo nawet jak wygra, to nie zostanie premierem - ocenia Hofman i dodaje, że to jest wspólna akcja Platformy.

Racjonalność ponad kalkulacje polityczne

- Jak wygramy, to chcemy samodzielnie formować rząd. Po wyborach zobaczymy, jakie będą wyniki i wtedy zamierzamy zacząć rozmawiać - mówi Hofman. - SLD jest wykluczone z oczywistych względów - dodaje.

- Oni poszli w stronę starych towarzyszy i ataku na Kościół, z takim SLD nie ma o czym rozmawiać. To jest wszystko to, z czym my walczymy w życiu publicznym - powiedział Monice Olejnik Adam Hofman, tłumacząc się ponownie ze swoich słów o możliwości koalicji PiS-SLD .

PJN dla Hofmana, który "nie chce dzielić skóry na niedźwiedziu", nie jest żadnym kandydatem do koalicji, ponieważ "nie przekroczy progu wyborczego, więc rozmowa jest bezsensowna". W kwestii PSL natomiast PiS "nie kieruje się kalkulacją polityczną a racjonalnością". - KRUS trzeba zmienić tak, żeby nie szkodzić rolnikom [...] bogaci rolnicy to inna kwestia - mówi Hofman. Temat PO nie został poruszony.

"Wszystko należy wyjaśnić"

- Wszystkie wątpliwości należy wyjaśnić, ale mam wrażenie że przed 10 kwietnia prezydent Komorowski i jego kancelaria chcą za wszelką cenę oczernić śp. Lecha Kaczyńskiego - powiedział poseł PiS o ułaskawieniu Adama S . - Ja nie wierzę, że pan Dubieniecki, czy ktoś inny mógłby pójść do Lecha Kaczyńskiego i zabiegać o coś takiego. Każdy wyleciałby z kwitkiem od niego - tłumaczy. - Lech Kaczyński był krystalicznie czysty, jeśli chodzi o ułaskawienia, dlatego ta akcja Kancelarii Prezydenta mnie niepokoi - mówi.

Ani słowa o Błaszczaku

Temat wyjścia ze studia podczas programu prowadzonego przez Monikę Olejnik przewodniczącego klubu PiS Mariusza Błaszczaka nie został poruszony.

DOSTĘP PREMIUM