Prokuratura umorzyła śledztwo ws. odsłuchania przez Kwiatkowskiego nagrań z czarnych skrzynek

Krakowska prokuratura umorzyła śledztwo ws. odsłuchania przez ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego nagrań z czarnych skrzynek prezydenckiego tupolewa, który rozbił się 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku - podaje TVP Info.

W październiku w Instytucie Ekspertyz Sądowych minister Kwiatkowski i dziennikarze wysłuchali nagrania z samolotowego rejestratora: rozmowy wieży w Mińsku z - jak to określono - "nie naszym" samolotem oraz szumu w kabinie pilotów. Później sam Kwiatkowski wysłuchał w słuchawkach kilkusekundowego nagrania . Zarejestrowały go mikrofony telewizyjne, a w mediach pojawiły się informacje, że nagranie było zbieżne z fragmentami, które zawierały stenogramy z nagrań czarnych skrzynek polskiego Tupolewa, który rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem.

Sam minister wyjaśniał, że nagrania, które odsłuchał, nie stanowiły materiału dowodowego objętego śledztwem w sprawie katastrofy smoleńskiej, a były tylko standardowymi próbkami z kabiny pilotów.

W listopadzie prokuratura wszczęła śledztwo ws. odsłuchania nagrań przez Kwiatkowskiego. Śledztwo miało ustalić, czy w sprawie doszło do ujawnienia materiałów.

Kwiatkowski z powodu odsłuchania nagrań trafił "na dywanik" do premiera Donalda Tuska . PiS natomiast apelował o jego odwołanie.

Polski Rosomak w ogniu. Prawdziwe zdjęcia z Afganistanu [ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM