Urzędnicy Lecha Kaczyńskiego będą lokomotywami wyborczymi PiS?

PRZEGLĄD PRASY. Wśród lokomotyw wyborczych Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach będą przede wszystkim byli współpracownicy śp. Lecha Kaczyńskiego - ustaliła "Rzeczpospolita". Gazeta dotarła do wstępnego projektu PiS dotyczącego kandydatów tej partii do parlamentu.

Według "Rzeczpospolitej" były wiceszef prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego Witold Waszczykowski ma być numerem jeden na listach PiS w Łodzi. Przesądzony ma być też start z pierwszego miejsca w Gdańsku Anny Fotygi. Władze PiS chcą też na liście umieścić Jacka Sasina, byłego wiceszefa Kancelarii Prezydenta. Do wyborów mógłby też stanąć Maciej Łopiński były szef gabinetu prezydenta. Waszczykowski przyznał w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że rzeczywiście istnieje chęć "zagospodarowania tego środowiska", czyli właśnie współpracowników Lecha Kaczyńskiego.

Z innych planów Prawa i Sprawiedliwości, gazeta ujawnia pomysł startu Mariusza Błaszczaka z pierwszego miejsca w okręgu Warszawa II. Nieoficjalnie wiadomo, że na krakowską listę ma trafić Nelly Rokita, która obecny mandat parlamentarny zdobyła w 2007 roku w Warszawie. Nie wyklucza się też możliwości jej startu do Senatu.

Lista warszawska PiS-u nie jest zaskoczeniem: otwierać ją będzie Jarosław Kaczyński, drugie miejsce zajmie Mariusz Kamiński. Trzecie najprawdopodobniej należeć będzie do Małgorzaty Gosiewskiej - byłej żony zmarłego w tragicznym wypadku Tu-154M Przemysława Gosiewskiego. - Prezes bardzo ją ceni i będzie nakłaniać do startu - mówi "Rz" jeden z członków partii.

Więcej o planach partii Jarosława Kaczyńskiego w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" .

Najbardziej wpływowe kobiety świata [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM