PiS: Niech Komorowski ujawni kogo ułaskawił

- Apelujemy do Bronisława Komorowskiego, by ujawnił w jakich przypadkach zastosował prawo łaski - powiedział na konferencji prasowej Mariusz Błaszczak. Zapowiedział też, że PiS wkrótce złoży propozycję ustawy, gdzie będą sprecyzowane wymagania odnośnie prezydenckich ułaskawień.

Konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości została zwołana na zarzuty, wobec zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jakoby ten ułaskawił przestępcę Adama S. na wniosek swojego zięcia Marcina Dubienieckiego.

Według Błaszczaka Komorowski zdążył już użyć swojego przywileju w przypadku ponad 50. osób - Zwracamy się do prezydenta Komorowskiego z apelem, by przedstawił opinii publicznej, kiedy zastosował prawo łaski - powiedział przewodniczący klubu parlamentarnego PiS. - Skoro audyt dotyczy tylko jednego z poprzedników prezydenta, to apelujemy, by i on przedstawił wszystkie przypadki - dodał.

- Człowiek o nieposzlakowanej uczciwości prof. Lech Kaczyński powinien być poza wszelkimi podejrzeniami - zauważył rzecznik PiS Adam Hofman odnosząc się do sprawy omawianego w mediach, ułaskawienia Adama S .

Reprezentanci Prawa i Sprawiedliwości przypomnieli też najbardziej kontrowersyjne akty ułaskawień wydane przez byłych prezydentów - Wałęsę i Kwaśniewskiego, a także zapowiedzieli, że wkrótce w Sejmie znajdzie się projekt ustawy regulujący proces dysponowania, konstytucyjnie zagwarantowanemu prezydentowi, przywilejowi.

Sprawa Kalisza

Adam Hofman wyraził też dbałość o dobre imię posła Ryszarda Kalisza, który zaprzecza, jakoby miał być kiedykolwiek ułaskawiony przez prezydenta Kwaśniewskiego i wystąpił o udostępnienie opinii publicznej dokumentów i w tej sprawie - My wierzymy posłowi Kaliszowi, w to co mówi - powiedział.

10 najbogatszych Polaków wg Forbesa

DOSTĘP PREMIUM