Nowy spot PiS. "Obiecywali wakacje pod palmami? [WIDEO]

W nowym spocie PiS dostało się rządowi za OFE, ale także Leszkowi Balcerowiczowi. Autorem klipu jest m.in. Jacek Kurski. Od jutra ma być emitowany w TVP, TVP Info i w Polsacie.

Nowy spot PiS

"To wciąż ta sama rodzina" - taki napis pojawia się w spocie Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o członków rządu: Donalda Tuska, Waldemara Pawlaka, Jacka Rostowskiego, ale także Jerzego Buzka i Leszka Balcerowicza, którzy pojawiają się w kadrze. "Skąd my ich znamy, to wciąż ci sami specjaliści od miraży" - słychać głos lektora.

Obiecywali...

To oni mieli obiecywać m.in. wycieczki do ciepłych krajów - widzimy reklamę słonecznego urlopu, którą nagle zalewa deszcz. "Obiecywali wakacje pod palmami, obiecywali, że niczego nie zabiorą" - mówi lektor. Następnie zamaskowani i uzbrojeni ochroniarze wrzucają do busów worki z napisem OFE. "Ale zabierają! Robią skok na nasze emerytury!" - komentuje ostro lektor. Pojawia się też ostrzeżenie: "Sprawdźmy konta emerytalne, bo może już je opróżnili".

Na koniec już w ciepłych barwach i w kojącej tonacji muzyki, w białej koszuli pojawia się Jarosław Kaczyński, który podpisuje dokument i przekazuje go dalej. "Prawo i Sprawiedliwość daje realny wybór. ZUS albo OFE" - słychać wtedy.

PiS uruchomił także witrynę

Na stronie www.projektpis.pl partia uruchomiła witrynę informacyjną ze swoim projektem zmian w systemie emerytalnym. Jest tam też i spot, który będzie emitowany od jutrzejszego wieczora w TVP, TVP Info i Polsacie. PiS wyczuwa, że sprawa reformy emerytalnej budzi coraz więcej emocji.

Autorzy klipu, wśród których jest Jacek Kurski, wskazują, że skutki planowanych zmian najdotkliwiej odczują przyszli emeryci. - Ten chaos staje się coraz bardziej niebezpieczny. To nie jest zwykły spór, ale chęć stworzenia chaotycznej sytuacji, żeby Polacy nie wiedzieli, o co chodzi, a rząd mógł przeprowadzić bardzo złe zmiany - mówi Beata Szydło.

10 najbogatszych ludzi świata wg Forbesa

DOSTĘP PREMIUM