Tajne spotkanie Tusk-Schetyna-Komorowski? Dogadali się ws. OFE

PRZEGLĄD PRASY. Przeforsować w ekspresowym tempie rządowy projekt zmian w OFE, tak by wszedł w życie 1 maja - takie ustalenia z tajnego spotkania marszałka Sejmu, premiera i prezydenta publikuje dziennik ?Polska The Times?.

Komorowski na spotkaniu miał podkreślić swoją niezależność od premiera oraz wagę swojego podpisu i nie zadeklarować jednoznacznie, czy podpisze ustawę. - Zwrócił się do Tuska o szczegółowe wyliczenia, ale sprawa podpisu faktycznie wydaje się przesądzona - mówi gazecie jeden z polityków Platformy Obywatelskiej. Grzegorz Schetyna miał zadeklarować z kolei podczas rozmowy, że zrobi wszystko, aby ustawa przez Sejm przeszła w jak najkrótszym czasie.

Dzisiejsza debata u prezydenta dot. zmian w systemie emerytalnym ma być z kolei tylko chwytem wizerunkowym. Uczestniczyć w niej ma minister finansów Jacek Rostowski i szef Rady Gospodarczej przy premierze - Jan Krzysztof Bielecki.

Żeby nie było problemów z ustawą w Sejmie, w klubie Platformy będzie panowała dyscyplina podczas głosowania. - Będę tak odważny, że będę milczał, co myślę - żartuje w rozmowie z gazetą jeden z posłów PO - za złamanie dyscypliny partyjnej przy kluczowych głosowaniach grozić ma nawet usunięcie z klubu.

Więcej w dzisiejszej "Polsce The Times".

Balcerowicz: "Zgadzam się na debatę ws. OFE". Przeczytaj o szczegółach >>>

DOSTĘP PREMIUM