Pawlak nagrodzony za "zieloną stronę mocy"

Waldemar Pawlak po raz kolejny został nagrodzony statuetką "Srebrne Usta". Zwyciężył w dorocznym plebiscycie radiowej Trójki na najciekawsze i najzabawniejsze wypowiedzi polityków.

Słuchacze docenili komentarz wicepremiera po wyborach samorządowych, że "PSL jest po zielonej stronie mocy" . - To takie ciekawe nawiązanie do kultowych filmów - powiedział po gali wręczenia statuetek Pawlak. - Plebiscyt pokazuje ludzką twarz polityków - mówił laureat - Jest to potrzebne, zwłaszcza, że na co dzień polityka kojarzy się z bijatyką wielkich partii.

Drugie miejsce w plebiscycie przypadło Bartoszowi Arłukowiczowi za zdanie wypowiedziane podczas komisji hazardowej. Jak sam przyznaje, ciekawych wypowiedzi podczas komisji śledczych znalazło by się jeszcze więcej. - Choć te najfajniejsze słowa padały często poza mikrofonem, ale może to lepiej dla nas, polityków.

- Ale i z tego, co politycy na co dzień mówią w mediach, jest co wybierać - mówi pomysłodawczyni plebiscytu Beata Michniewicz. To dlatego, że politycy starają się, żeby to co jest ciekawe i zabawne, zostało usłyszane przez szerszą publiczność. - Jak coś usłyszę, to od razu mówię sobie, trzeba to zarchiwizować- zaznacza. .

Po raz pierwszy plebiscyt Srebrne Usta zorganizowano w 1992 roku. Wtedy pierwszą nagrodę zdobył prezydent Lech Wałęsa za słowa "Nie chcem być prezydentem, ale muszem".

Tsunami w Japonii: życie na gruzach [NAJNOWSZE ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM