"Wprost": Jan Rokita myśli o powrocie do polityki

Polityków Platformy obiegła informacja, że Jan Rokita myśli o powrocie do polityki - twierdzi tygodnik "Wprost". Rokita miałby w najbliższych wyborach zarejestrować własny komitet i wystartować do Senatu jako niezależny kandydat.

Sam Rokita na razie nie mówi ani tak, ani nie. Na pytania "Wprost" o swoje polityczne plany nie odpowiedział. - Nie chcę zabierać głosu za niego. Niech Jan sam się w tej sprawie wypowie - mówi z kolei Nelli Rokita, żona byłego posła i posłanka PiS.

Według nieoficjalnych informacji Rokita, który formalnie nadal jest członkiem Platformy, miałby rozważać start w wyborach do Senatu jako kandydat niezależny. Szansę zdobycia mandatu bez wsparcia żadnej z partii dają mu okręgi jednomandatowe, które będą obowiązywać w najbliższych wyborach do Senatu.

- Głównym marzeniem Janka jest dziś wyjazd do Libii lub Egiptu i obserwowanie trwającej tam rewolucji. Ze względów finansowych na razie jest to jednak mało prawdopodobne. Jeśli nic w tej sprawie się nie zmieni, to jego powrót do krajowej polityki stanie się naprawdę realny - powiedział gazecie znajomy Rokity.

Olbrzym wylądował! Airbus A380 w Warszawie. Zobacz zdjęcia >>

TOK FM PREMIUM