SLD odchodzi z Rozbrat. Partia wynegocjowała 50 mln za kamienicę?

PRZEGLĄD PRASY. Działacze SLD jeszcze przed wakacjami mają wyprowadzić się ze swojej siedziby przy ulicy Rozbrat w Warszawie - pisze ?Rzeczpospolita?. Według gazety, Sojuszowi udało się znaleźć kupca na swoją siedzibę, a transakcja jest bliska finału.

W nieoficjalnych rozmowach można usłyszeć, że wynegocjowana cena to 50 milionów złotych. - To jest najpilniej strzeżona tajemnica - śmieje się warszawski działacz. - A ponieważ nikt nie widział kwitów, do końca nie wiadomo, ile dostaniemy za tę kamienicę.

Rzecznik Sojuszu zapewnia jednak, że ujawni cenę za kamienicę. - Gdy sfinalizujemy transakcję, poinformujemy o tym opinię publiczną - mówi "Rz" Tomasz Kalita. Gazeta pisze, że większość działaczy partii przekonuje o konieczności wyprowadzki argument, że stara kamienica wymaga generalnego remontu. Jak pisze dziennik, część pieniędzy ze sprzedaży poszłaby na spłatę długów z ubiegłorocznych kampanii, a reszta rozejdzie się na kolejne kampanie.

Przy ulicy Rozbrat odbyły się wszystkie przełomowe zdarzenia dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej. To tu było świętowane zwycięstwo Aleksandra Kwaśniewskiego w wyborach prezydenckich w 1995 roku i wygrana w wyborach parlamentarnych w roku 2001.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" .

Czym do ślubu pojedzie książę William [ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM