Brudziński: W Hongkongu jest port królowej Wiktorii. Dlaczego nie...

- W Hongkongu jest port królowej Wiktorii, dlaczego gazoport w Świnoujściu nie miałby nosić imienia naszego prezydenta. Jesteśmy winni Lechowi Kaczyńskiemu wdzięczność za gazoport - przekonywał w RMF FM poseł PiS Joachim Brudziński.

- Inwestycja powinna nosić jego imię - mówił poseł PiS. Odniósł się też do zakupów, które wczoraj przed kamerami zrobił Jarosław Kaczyński. Płacąc za proste zakupy 55 zł, prezes PiS zarzucił premierowi Tuskowi, że doprowadził do wzrostu cen.

- Prezes Kaczyński codziennie jest w sklepie spożywczym a ja jestem klientem Biedronki - podkreślał gość radia. - Cukier za 6,60zł. Dlaczego tak się dzieje? Ceny produktów wzrosły o prawie 100 proc. należałoby się tym zainteresować - mówił Brudziński.

Poseł PiS miał trudności z wytłumaczeniem dlaczego prezes Kaczyński pochodzacy z Żoliborza pojechał na zakupy aż na Okęcie. - Dlatego, że oprócz prezesa w tych zakupach brała udział też pani poseł i pani prezes Beata Szydło, szef klubu. A ona jest z Okęcia?, dopytywał dziennikarz. - Wybraliśmy sklep optymalny z punktu widzenia logistycznego, ale też z punktu widzenia uśrednionej statystycznej rodziny i sklepu osiedlowego - mówił Brudziński.

DOSTĘP PREMIUM