Komorowski: Kaczyński premierem? Ludzie nie chcą permanentnej żałoby

- Nie sądzę, by Polacy byli do tego stopnia zainteresowani utrzymaniem permanentnej żałoby narodowej - mówi Bronisław Komorowski pytany o to, czy Jarosław Kaczyński mógłby zostać premierem. - Wolę widzieć Kaczyńskiego w sklepiku niż na demonstracjach politycznych - powiedział. Pełen wywiad z prezydentem opublikuje w poniedziałek ?Wprost?.

Zdaniem prezydenta Kaczyński nie powinien liczyć, że wróci na stanowisko premiera eksponując temat katastrofy smoleńskiej. Komorowski przekonuje, że "większość rodaków chce, w zgodzie z polskim obyczajem, potraktować zbliżającą się rocznicę katastrofy jako naturalne zakończenie żałoby".

Bronisław Komorowski zauważa, że w ostatnim czasie nawet Jarosław Kaczyński "doszedł do wniosku, iż eksploatowanie żałoby smoleńskiej nie jest drogą do sukcesu politycznego".

- A to z punktu widzenia państwa polskiego jest pewna korzyść. Wolę widzieć Jarosława Kaczyńskiego w sklepiku niż na demonstracjach politycznych eksploatujących dramat smoleński - ocenia prezydent nawiązując do ostatniej akcji PiS, w czasie której Jarosław Kaczyński zrobił zakupy w jednym z warszawskich sklepów, by zademonstrować gwałtowny wzrost cen żywności.

Jarosław Kaczyński na zakupach - mąka, kurczak, cukier za 55 zł

Wyznanie Kamińskiego Nie chciałbym, żeby Kaczyński znów był premierem.

DOSTĘP PREMIUM