Rostowski: Mam apel do Leszka, żeby wyłączył licznik. Będziemy liderami [WIDEO]

- Nie możemy się łudzić, że sytuacja nie jest trudna. Jest to naturalny skutek tego kryzysu. Mimo, że jest trudno, dajemy sobie radę dużo lepiej niż inni w wielu aspektach, również w tym, że jesteśmy krajem który najszybciej ogranicza zadłużenie państwa, w tym roku i przyszłym będziemy liderami w Europie. - Mam apel do Leszka, żeby wyłączył licznik długu publicznego - powiedział Jacek Rostowski w Radiu ZET.

Minister mówi dalej "Leszku"

- Mam taki apel do Leszka, aby ten licznik wyłączył, bo już w tym roku relacja długu do PKB przestanie rosnąć. Leszku, wyłącz licznik! - powiedział Jacek Rostowski, minister finansów, w radiu ZET. Chodzi o licznik długu publicznego, umieszczony przez Leszka Balcerowicza w centrum Warszawy. Minister kolejny raz publicznie mówi o Balcerowiczu "Leszku". Tokfm.pl wyjaśniało "Leszku-gate" w kontekście debaty w TVP o systemie emerytalnym.

Wcześniej minister stwierdził jednak. - Nie możemy się łudzić, że sytuacja nie jest trudna. Jest to naturalny skutek tego kryzysu. Mimo że jest trudno, dajemy sobie radę dużo lepiej niż inni w wielu aspektach, również w tym, że jesteśmy krajem który najszybciej ogranicza zadłużenie państwa, w tym roku i przyszłym będziemy liderami w Europie - mówił Rostowski.

Rostowski: Leszku, wyłącz licznik

"Stępień nie ma racji"

Prof. Stępień uważa, że prezydent Komorowski powinien zawetować ustawę o reformie OFE. Były szef Trybunału Konstytucyjnego ogłosił, że jego zdaniem ustawa jest niezgodna z konstytucją na specjalnej konferencji prasowej , na której wystąpił razem z Leszkiem Balcerowiczem.

- Uważam, że profesor Stępień nie ma racji. O orzekaniu o niezgodności z konstytucją decyduje Trybunał, a nie jego były szef - mówił Rostowski. Jego zdaniem są inne opinie na ten temat.

Rostowski: Od ocenienia jest TK, a nie były prezes

Benzyna droga? Na Litwie drożej

"Jacek Rostowski to najgorszy minister finansów" z takim hasłem występuje SLD, który chce odwołania go ze stanowiska. - PiS nie chce się podpisać pod tym wnioskiem, bo boi się debaty - powiedział Rostowski. Gość radia ZET nie chciał oceniać swojej pracy. Uważa, że to inni powinni osądzić, czy on jest dobrym ministrem,.

Pytany o szybujące ceny za paliwo stwierdził, że ceny benzyny są najniższe w naszym regionie. - Cena jest wyższa w Czechach, Słowacji czy na Litwie - mówił Rostowski. Dodał, że ceny towarów, którymi handluje się na całym świecie będą powoli się równały.

DOSTĘP PREMIUM