Debata o Smoleńsku z Macierewiczem? Karuzela z nazwiskami uczestników

Dziś odbyła się na Uniwersytecie Warszawskim debata ?Jak Smoleńsk zmienił polską politykę?. Lista gości od rana się zmienia. Najpierw wypadł z niej Bartosz Arłukowicz, potem szef MSWiA Jerzy Miller, o czym w sensacyjnym tonie donosił portal niezalezna.pl. Jedyna osoba, która miała pojawić się na pewno w BUW to Antoni Macierewicz.

Spotkanie na UW organizowali studenci z Międzywydziałowego Koła Naukowego Centesimus Annus. Debata była zapowiadana od poniedziałku na oficjalnej stronie Koła.

W poniedziałek na liście gości byli: Paweł Lisicki ("Rzeczpospolita"), Antoni Macierewicz (PiS), marek Wikiński (SLD) i Marek Biernacki (PO).

Arłukowicz prostuje PAP

Dziś rano Polska Agencja Prasowa podała informację, że na debacie pojawi się Bartosz Arłukowicz. Poseł SLD się zdziwił i prędko prostował w PAP informację. W rozmowie z TOK FM przyznał, że zaproszenie dostał, ale odmówił.

Hot news: Miller odmawia

Organizatorzy zaprosili również szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jerzego Millera, który jest również szefem polskiej komisji ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Minister również odmówił.

Jednak jeszcze ok. godz. 17, prawicowy portal niezależna.pl informował, że do spotkania Miller-Macierewicz dojdzie, a poseł PiS będzie próbował wyciągnąć z ministra informację, kiedy zostanie opublikowany polski raport o katastrofie tupolewa.

Kilkanaście minut potem pojawiła się informacja, że Millera jednak nie będzie. Forum zawrzało: "wiedziałem, że nie przyjdzie", "stchórzył". MSWiA poinformowało nas, że potwierdzenia udziału w debacie nie było.

Niezależna.pl nadal jednak informowała, że na spotkaniu z Macierewiczem ma być poseł Arłukowicz.

Tylko, że tę informację dementowali sami studenci. Na swojej stronie internetowej napisali, że swój udział w debacie potwierdzili red. Paweł Lisicki (Rzeczpospolita), Antoni Macierewicz (PiS) oraz Marek Wikiński (SLD).

Three Mile Island 32 lata później: historia największej awarii atomowej w USA [ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM