Nowy odcinek "X-Factor" 10 kwietnia. PiS wzywa do bojkotu

W rocznice katastrofy smoleńskiej w telewizjach będzie można obejrzeć programy rozrywkowe m.in. "X-Factor" w TVN. PiS jest zniesmaczone i nawołuje do bojkotu programu - napisał fakt.pl.

- Okazuje się, że stacje wcześniej epatowały nieszczerą żałobą - wytyka TVN-owi cytowany w dzienniku Joachim Brudziński (PiS). Zdaniem polityka, emisja programu "X-Factor" źle świadczy o właścicielach TVN, bo zamiast "wspominać wielką tragedię, wyemitują rozrywkowe show".

Poseł namawia widzów do bojkotu "X-Factor". - Mam nadzieję, że widzowie przełączą wtedy kanał - mówi Brudziński.

"To nie Brudziński ustala ramówkę"

- To nie Joachim Brudziński ustala ramówkę TVN - ucina w rozmowie z gazetą Karol Smoląg, rzecznik TVN. Zapowiada jednocześnie specjalny program z okazji rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Zarówno TVN i TVN24 mają pokazać kilka programów nawiązujących do tragedii. - Absolutnie nie lekceważymy rocznicy, zostanie ona uczczona zarówno w TVN, jak i TVN24. I to nie tylko samego 10 kwietnia, ale już kilka dni wcześniej - mówi dziennikowi Lidia Zagórska, wiceszefowa działu PR TVN. I dodaje: - 7 kwietnia równocześnie na antenach TVN24 i TVN pokazany zostanie dokument Ewy Ewart "W milczeniu", będzie on powtarzany na obu antenach także 10 kwietnia. Film wyemituje w tym czasie także stacja BBC. Nie będzie on przerywany reklamami.

"Specjalne ramówki na 10 kwietnia"

W TVN24 tematyka smoleńska ma zdominować ramówkę. Pojawi się m.in. w programach "Polska i Świat", "Czarno na białym" 9, 10 i 11 kwietnia. "Przez cały dzień, 10 kwietnia, TVN24 będzie tam, gdzie będą odbywać się obchody i uroczystości. Odbędą się specjalne wydania "Kropki nad i", "Rozmowy Rymanowskiego", "Loży prasowej" czy "Faktów po Faktach". 10 kwietnia zostanie nadane także specjalne wydanie Faktów ze Smoleńska, które poprowadzi Kamil Durczok" - napisał dziennik.

Inne stacje komercyjne i publiczne - jak podaje gazeta - również nie rezygnują z rozrywkowych. zobaczymy m.in. "Szansę na sukces" w TVP2 i "Ojca Mateusza" w TVP1.

PiS chce "odpowiedniego" repertuaru instytucji kultury

Wcześniej PiS domagał się

10 kwietnia "odpowiedniego" repertuaru w lubelskich teatrach.

Były prezydent Lublina Andrzej Pruszkowski (PiS) określił, że ma pasować "do charakteru tego szczególnego dnia ogólnonarodowej refleksji". - Uszanowanie uczuć milionów Polaków powinno znaleźć odzwierciedlenie w repertuarze placówek kultury - mówił "Gazecie" Andrzej Pruszkowski.

"Władze powinny być dumne z Polaków przychodzących pod Pałac"

Wałęsa na urodzinach Gorbaczowa w Londynie [ZDJĘCIA]

10.04 stacje powinny zrezygnować z programów rozrywkowych?

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM