77 proc. Polaków nie zgadza się z Jarosławem Kaczyńskim

84 proc. Ślązaków i 77 proc. mieszkańców całej Polski negatywnie ocenia wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, że "śląskość jest pewnym sposobem odcięcia się od polskości i przypuszczalnie przyjęciem zakamuflowanej opcji niemieckiej" - wynika z sondażu dla "Faktów" TVN".

Kaczyński w opublikowanym w czwartek "Raporcie o stanie Rzeczypospolitej" napisał "zakamuflowanej opcji niemieckiej" Ślązaków i ostentacyjnej kaszubskości Donalda Tuska.

44 proc. ankietowanych powiedziało, że "zdecydowanie" się z wypowiedzią nie zgadza, 33 proc. przyznało, że "raczej" się z nią nie zgadza, a to łącznie 77 proc.

Słowa Kaczyńskiego pozytywnie oceniało 17 proc. - 11 proc. "raczej", a 6 proc. "zdecydowanie". Nie miało zdania 6 proc.

O ocenę słów Kaczyńskiego poproszeni zostali także Ślązacy. 56 proc., powiedziało, że "zdecydowanie" się z nią nie zgadza, a 28 proc. "raczej", łącznie przeciwko jest 84 proc. ankietowanych. Ze słowami Kaczyńskiego zgadza się łącznie 8 proc. badanych mieszkańców Śląska - 5 proc. "raczej", a 3 proc. "zdecydowanie". Opinii w tej sprawie zdania nie miało 8 proc. Ślązaków.

Badanie zostało przeprowadzone przez Millward Brown SMG/KRC 4 kwietnia na reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych Polaków i 500 dorosłych mieszkańców Śląska.

Marcin Meller wścieka się na Facebooku "Walcie się skini w garniturach. Zadeklaruję narodowość śląską".

TOK FM PREMIUM