Staniszkis: Kaczyński przecenia rządzących. To co robi rząd, to bylejakość

- Kaczyński przecenia rządzących, to co robi rząd, to bylejakość i brak koordynacji pracy resortów, a nie, jak uważa prezes PiS, celowe działanie na szkodę Polski - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Jadwiga Staniszkis. - Rządzący są mało wyraziści, są niepoważni, ich działania są antyrozwojowe i różnicujące Polskę - dodaje.

Według Staniszkis "są analizy dotyczące polskiego centrum rządzącego, pokazujące brak myśli strategicznej, brak elementarnej nawet koordynacji pracy resortów". - Tutaj mamy przecież jeden resort zapowiada pani minister zdrowia, odpisywanie od podatku tych dodatkowych ubezpieczeń, minister Rostowski mówi, że nie. Uzgadnianie stanowisk odbywa się w eterze a nie w Kancelarii Premiera, która prawdopodobnie nie funkcjonuje dobrze.

"Wielu z PJN chciałoby wrócić do PiS"

- PiS po wyborach mogłoby zawiązać koalicję z PSL, choć mógłby mówić ostrzej o sprawach KRUS-u i z całym PJN, ale bez Kluzik-Rostkowskiej. Wielu z PJN chciałoby wrócić do PiS. Kluzik to dziś problem PJN - mówi gość RMF FM.

- Kluzik-Rostkowska jako Ślązaczka, która mówi, że się wstydzi, że popierała Jarosława Kaczyńskiego, głęboko się myli - uważa Staniszkis. Według niej liderka PJN jest w tym momencie problemem, a nie rozwiązaniem dla tej partii. - Wielu ludzi z PJN chciałoby wrócić do PiS, bo w swoich wypowiedziach są bliżsi tej partii nic Platformy. Staniszkis obawia się jednak, że PJN może nie wejść do Sejmu, bo "jakoś nie potrafią wykrzesać z siebie tego czegoś, co daje zwycięstwo".

TOK FM PREMIUM