Afery hazardowej nie było? Prokuratura umarza śledztwo

Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła postępowanie, które miało wyjaśnić czy doszło do przestępstwa w trakcie prac nad ustawą hazardową - informuje radio RMF FM. Z braku dowodów. Decyzja o umorzeniu ma być ogłoszona jutro.

Jutro prokuratorzy ogłoszą umorzenie śledztwa ws. afery hazardowej - informuje Radio Zet. Umorzone zostaną dwa wątki. Wątek korupcji podczas prac nad ustawą zostanie umorzony z braku dowodów. Z kolei w wątku załatwiania pracy córce biznesmena Ryszarda Sobiesiaka w Totalizatorze Sportowym przez szefa gabinetu politycznego ministra Drzewieckiego, Marcina Rosoła, prokuratorzy nie stwierdzili złamania prawa, a zatem uznali, że brak jest znamion przestępstwa - donosi RMF FM.

Obietnice Chlebowskiego: brak przestępstwa?

Nie dopatrzono się też znamion przestępstwa w zachowaniu byłego posła PO Zbigniewa Chlebowskiego, który obiecywał pozytywnie załatwić sprawę zmian w ustawie swojemu znajomemu. - Co innego jednak etyka a co innego prawo, które wymaga niezbitych dowodów na popełnienie przestępstw - powiedział reporterowi RMF FM jeden z prokuratorów badających sprawę.

Nie ma winnych. Nie było afery?

Umorzenie kończy aferę hazardową pod względem prawnym - pisze na swojej stronie RMF FM . Na decyzję prokuratury istnieje jednak możliwość wniesienia zażalenia w ciągu 7 dni. Wcześniej ze śledztwa wyłączono wątek przecieku tajnych informacji, które CBA miała przekazać najważniejszym instytucjom w państwie. Tamten wątek również umorzono. Wcześniejszy raport sejmowej komisji śledczej także nie wskazał winnych.

Czytaj nasz raport o aferze hazardowej

Prypeć pod Czarnobylem: opuszczony skansen ZSRR [ZDJĘCIA]

TOK FM PREMIUM