Gowin: Kaczyński sam ciągnie PiS w kanał

- PO łatwiej walczyć z Jarosławem Kaczyńskim mówiącym o ?zdradzonych o świcie? niż punktującym gospodarcze działania rządu. Nie ma w tym naszej prowokacji, Kaczyński sam ciągnie swoją partię w ten kanał - przyznał w RMF FM poseł PO Jarosław Gowin. - Nie widzę żądnych przeciwwskazań, żeby imieniem Kaczyńskiego nazywać ulicę czy skwer - dodaje.

- 10 kwietnia wszyscy przegraliśmy walkę o pamięć, coraz mniej jesteśmy wspólnotą. Dopiero za kilka lat przyjdzie pora na wspólne przeżywanie rocznicy - twierdzi Gowin i dodaje. - PO nie chce uczestniczyć w wyszarpywaniu sobie pamięci - mówi Gowin.

- Wokół tragedii 10.04 powstaje wielki mit. Lokalne władze PO będą musiały wziąć na siebie ciężar tej odpowiedzialności - mówi o decyzji ws. pomnika Lecha Kaczyńskiego w stolicy. Jarosław Gowin nie jest zwolennikiem sondażu ws. pomnika ofiar w Warszawie. - W polityce trzeba kierować się przekonaniami a nie sondażami - podkreśla.

Polityk odniósł się także do sprawy podmienienia tablicy na lotnisku w Smoleńsku. - Polityka Rosji konsekwentnie stawia na osłabianie pozycji Polski. Sprawa usuniętej tablicy to była przeprowadzona z premedytacją prowokacja. Rosjanie liczyli, że nastroje w Polsce przybiorą formy radykalne i będzie można oskarżyć nas o rusofobię - twierdzi Gowin.

Zdaniem posła PO prezydent Komorowski wczoraj rozmawiał na ten temat z prezydentem Rosji. - To oczywiste, że Miedwiediew usłyszał od Komorowskiego słowa prawdy o tej manipulacji - mówi Gowin.

TOK FM PREMIUM