Znów szarpanina pod Pałacem. Próbowali postawić krzyż

W trzecim dniu protestu stowarzyszenia Solidarni2010 na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie doszło do przepychanek ze Strażą Miejską. Jeden z uczestników został zatrzymany po południu podczas próby ustawienia krzyża przed Pałacem Prezydenckim.

Doszło do kłótni ze strażnikami, w wyniku mężczyzna trafił na komisariat policji. Został przesłuchany i wypuszczony po kilku godzinach. To już kolejny incydent z udziałem policji i straży miejskiej w ciągu ostatnich dni - mówiła prezes Stowarzyszenia Solidarni 2010, reżyser Ewa Stankiewicz na konferencji prasowej przed Pałacem Prezydenckim, zorganizowanej po opuszczeniu komisariatu.

Z kolei Straż Miejska tłumaczy, że musiała interweniować, bowiem doszło do naruszenia nietykalności jednego z funkcjonariuszy. Stowarzyszenie Solidarni 2010 protestuje na Krakowskim Przedmieściu od 10. kwietnia. Wtedy przed Pałacem Prezydenckim stanął namiot, pod których chronili się uczestnicy manifestacji. Namiot został usunięty przez Straż Miejską w poniedziałek 11. kwietnia. W wtorek na Krakowskim Przedmieściu stanął kolejny. Również usunięty. Członkowie Stowarzyszenia zapowiadali protest "do skutku". Domagają się między innymi dymisji premiera i rządu.

''Słynna'' wystawa PiS. Zobacz, co wywołało tyle emocji >>

DOSTĘP PREMIUM