Kamiński: Zachowanie posłów PiS w PE to eksport nienawiści i obciachu

- Jest mi wstyd. Nie taką twarz Polski powinniśmy oglądać w Parlamencie Europejskim - powiedział w Radiu ZET europdeputowany PJN Michał Kamiński. Skomentował tym samym zamieszanie, które wynikło po zakryciu podpisów pod zdjęciami na wystawie ?Prawda i Pamięć?. Europoseł chce również przeprosin dla Jerzego Buzka.

W programie "Gość Radia ZET" europoseł PJN Michał Kamiński mówił, że "jest zażenowany" zachowaniem posłów PiS, którzy o oskarżyli przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Jerzego Buzka o ocenzurowanie wystawy.

Kamiński o PiS w PE: Eksport nienawiści i obciachu

- Jerzy Buzek jest człowiekiem, z którym można się politycznie nie zgadzać, ale który bardzo dobrze reprezentuje Polskę. Jest dobrym szefem Parlamentu, który dużo robi dla naszego kraju. Zasługuje na nasz szacunek i wdzięczność, nie na okrzyki "hańba" - mówił Kamiński.

"Ten eksport obciachu musi nas żenować"

- Zwróciłem się z listem do szefa frakcji, w której zasiadam razem z politykami PiS, aby przeprosił Jerzego Buzka za to, że pod logiem Frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów przewodniczący Parlamentu był obrażany - dodał.

Kamiński skrytykował również działania posłów PiS, m.in. - Odbieram to tak samo jak wielu Polaków. Jest mi wstyd, nie taką twarz Polski powinniśmy oglądać w Europarlamencie. Ten eksport nienawiści, eksport obciachu, który zafundowali europosłowie PiS, jest czymś, co musi nas żenować - dodał.

''Słynna'' wystawa PiS. Zobacz, co wywołało tyle emocji >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM