Nowak o Kaczyńskim: Widziałem napalonego na władzę faceta

- 10 kwietnia patrząc na prezesa PiS nie widziałem osoby pogrążonej w bólu po stracie brata bliźniaka, widziałem rozpalonego, napalonego na władzę faceta na zebraniu partyjnym - mówił w RMF FM doradca prezydenta Sławomir Nowak.

- Kaczyński nie ma czasu, żeby pojechać na Wawel złożyć kwiaty, ale ma czas, żeby atakować polski porządek prawny - mówił Nowak nawiązując do nieobecności prezesa PiS w Krakowie podczas rocznicy pochówku na Wawelu.

- Większość normalnej Polski ma dość nadużywania Smoleńska do walki politycznej - dodaje.

"PO nabrała odwagi" - mówi o zmianie retoryki wobec PiS po obchodach rocznicy 10 kwietnia. - Jeżeli jeszcze ktokolwiek miał wątpliwości co do PiS, teraz spadły mu łuski z oczu. Dosyć tego! Człowieka krew zalewa, to zmęczenie zachowaniem Prawa i Sprawiedliwości - tłumaczy Nowak.

Zdaniem Nowaka ostatnia wizyta prezydenta Komorowskiego w Katyniu. - Była szansą na sukces, na taki przełomik w relacjach polsko-rosyjskich akurat w kwestii katyńskiej - mówi Nowak.

- Kwestia tablicy była powodem do napięcia organizacyjnego, ale po tym, jak prezydent Komorowski twardo postawił sprawę, Rosjanie zgodzili się na składanie kwiatów pod brzozą - mówi o ewentualnych pretensjach prezydenta do MSZ.

- Z zażenowaniem obserwuję wikłanie Katynia do bieżącej walki politycznej - mówi o zastrzeżeniach wobec prof. Kuźniara. "PiS potrafi wszystko zohydzić" - dodaje. "Najbardziej rozsądna linia to mówienie o Katyniu jako zbrodni wojennej noszącej znamiona ludobójstwa. Podejrzewam, że posada profesora Kuźniara jest niezagrożona" - twierdzi Nowak.

TOK FM PREMIUM