"PiS nie jest opozycją. Tylko walczy z systemem ustrojowym"

- Wielokrotnie mówiłem, że PiS jest partią antysystemową. Nie jest opozycją, tylko walczy z systemem ustrojowym - mówił w Radiu ZET poseł SLD Ryszard Kalisz.

Kalisz: PiS jest partią antysystemową

 

- Pierwszy raz tego rodzaju słowa antysystemowe Jarosław Kaczyński wypowiedział w 2003r., gdzie skrytykował formułę państwa obywatelskiego i przedstawił formułę państwa narodowego, gdzie naród ma swoje samoistne interesy, gdzie jedynym który desygnuje naród jest biurokracja polityczno-partyjna, a na czele tej partii stoi Jarosław Kaczyński - przekonywał Kalisz.

- Od tego momentu PiS jest partią antysystemową, natomiast my mamy bardzo małe możliwości prawne delegalizacji. (...) Od ustalenia sprzeczności programu partii z porządkiem konstytucyjnym jest Trybunał Konstytucyjny, i jeżeli wyjdzie, że działalność partii jest antysystemowa, co bardzo trudno udowodnić, to można myśleć o delegalizacji - mówił Kalisz.

- Krzysztof Piesiewicz jest wyśmienitym parlamentarzystą, wybitnym adwokatem i nie widzę żadnych przeszkód żeby startował - powiedział Kalisz, zapytany czy senator PO powinien startować w wyborach parlamentarnych. Prokuratura nie postawiła Piesiewiczowi zarzutów posiadania środków odurzających, ponieważ parlament nie uchylił jego immunitetu - Tam coraz więcej już wiemy o tych historiach, one nie były takie za bardzo przypadkowe. Znam Krzysztofa Piesiewicza 30 lat i uważam go za wspaniałego człowieka i wielkiego prawnika, zresztą wybitnego człowieka kultury, bo pisze scenariusze również i ten jeden incydent, który moim zdaniem i jego zdaniem, Krzysztofa Piesiewicza, był trochę wykreowany. Zostawmy na boku, bo to ja nie mam jeszcze tutaj, ani on dostatecznych dowodów, ale uważam, że on nie ma żadnych przeszkód żeby startował i mógł służyć swoją wiedzą i wrażliwością jednak Polsce.

Czarnobyl a sprawa polska. Nuklearna katastrofa według prasy PRL

TOK FM PREMIUM