Koalicyjna przepychanka o węgiel. Premier zablokuje nominację za JSW?

PRZEGLĄD PRASY. Premier Donald Tusk zablokuje nominację wiceminister gospodarki na szefa Kompanii Węglowej, jeśli Waldemar Pawlak nie da zgody na prywatyzację JSW - ustaliła "Rzeczpospolita".

Dziennik wyjaśnia, że Joanna Strzelec-Łobodzińska, wiceminister gospodarki stara się o fotel prezesa Kompanii. By objąć tę funkcję, poza wygranym konkursem, musi też dostać zgodę komitetu przy Kancelarii Premiera na skrócenie rocznego zakazu piastowania przez urzędnika administracji publicznej funkcji kierowniczych w spółkach Skarbu Państwa.

Jak mówi dziennikowi osoba zbliżona do sprawy, na razie pani minister takiej zgody nie dostanie. Minister gospodarki Waldemar Pawlak - jako walne zgromadzenie - nie godzi się bowiem na prywatyzację Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jak wyjaśnił ""Rzeczpospolitej", wyda zgodę, gdy zostanie tam zażegnany konflikt ze związkowcami. Sama zainteresowana powiedziała gazecie, że nic jej na razie nie wiadomo, by decyzja w jej sprawie miała być odmowna. "Rzeczpospolita" przypomina, że wejście JSW na giełdę planowane przez ministra skarbu raczej się opóźni. Prospekt emisyjny spółki wciąż nie trafił bowiem do Komisji Nadzoru Finansowego, a prywatyzacji sprzeciwiają się związkowcy z JSW.

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Światowe gazety o śmierci ben Ladena [ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM