Zdrojewski w TOK FM chwali logo: Ciepłe, pogodne, dynamiczne

- Ciepłe, pogodne, jednocześnie zawiera w sobie dynamikę i symbolikę narodową - mówił Bogdan Zdrojewski w Poranku TOK FM o logo polskiej prezydencji. Wczoraj oficjalnie zostało zaprezentowane logo polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego logotyp się podoba.

Zaprezentowane wczoraj logo nie wszystkim się spodobało. Niektórzy widzą w nim zdekapitowane ludziki, inni płot.

Monika Małkowska w "Rzeczpospolitej" stawia zarzut: "infantylne lekkoduchy ruszają ławą pod sztandarem sentymentów". - Nie widzę nic złego w tej recenzji. Nie o to chodzi, że lekkoduchy, ale chodzi o to, żeby Polska był reprezentowana na arenie europejskiej, także w czasie prezydencji, jako państwo, które nie jest państwem siermiężnym, nie jest państwem zbyt konserwatywnym, także z punktu widzenia wyborów znaków graficznych - przekonywał minister Zdrojewski w TOK FM.

Stonowane, dynamiczne, lekkie: ministrowi podoba się logo

- To jest znak dość bogaty, jak patrzymy na te, które były wybierana przez Niemców czy Hiszpanów. To jest to znak dużo bogatszy, dużo jaśniejszy, pogodniejszy, lżejszy - wyliczał Bogdan Zdrojewski. - Ale były też kraje, które wybierały znaki idące jeszcze mocniej w tym kierunku i wydaje mi się, że wtedy mieliśmy do czynienia z przesadą - dodał poranny gość TOK FM.

- Logo jest stonowane, zawiera w sobie pewną dynamikę, na której nam zależy - podkreślał minister kultury. I wyjaśniał: - Zależy nam na pewnym optymizmie, bo Polska jest tą zieloną wyspą i mamy się czym pochwalić, więc te wszystkie elementy są w tym znaku graficznym ładnie wypisane.

Logo przygotował autor znaku "Solidarność" Jerzy Janiszewski. - Autor jest nie bez znaczenia - mówił Zdrojewski. - Ten sam autor, który wykonał znak "Solidarność", znak który w Europie jest rozpoznawalny. To też ma swoje przesłanie, bo jest to kontynuacja działań, które przyniosły Europie znaczny poziom wolności - tłumaczył minister kultury.

"Patrząc na reakcje SLD po odejściu Arłukowicza, wydaje się że PO zanotowała sukces"

Bogdan Zdrojewski komentował też w TOK FM przejście Bartosza Arłukowicza do rządu . - Ocena taki zdarzeń najlepiej wychodzi wówczas, kiedy popatrzymy na komentarz tych, którzy tracą. I patrząc na reakcję tych, którzy tracą Arłukowicza, wydaje mi się, że PO zanotowała rzeczywisty sukces - mówił minister kultury i dziedzictwa narodowego.

- Ewentualna konfrontacja w Szczecinie staje się nadzwyczajnie interesująca, bo ewentualny sukces Bartosza Arłukowicza z Grzegorzem Napieralskim wyznaczałby nową, gorszą pozycję dla SLD i to dla PO także jest ważne - mówił Bogdan Zdrojewski w TOK FM.

Kariera Arłukowicza - agent, gwiazda komisji, minister...>>

DOSTĘP PREMIUM