"Arłukowicz przyjął fikcyjne stanowisko, to błąd". Balicki w TOK FM

Marek Balicki, poseł SLD, przekonywał w Poranku Radia TOK FM, że przejście Bartosza Arłukowicza do rządu było błędem. - Arłukowicz ma potencjał, natomiast przyjął fikcyjne stanowisko, to przecież jest domena ministra pracy - mówił były minister zdrowia.

- Tak jak mam wiele sympatii dla posła Arłukowicza, tak sądzę, że popełnił błąd polityczny - Marek Balicki komentował w TOK FM odejście Bartosza Arłukowicza z SLD. I wyjaśniał: - Posłem byłby i tak, klub SLD w przyszłej kadencji będzie większy, więc też ewentualna gotowość do zajmowania stanowisk w przyszłej koalicji, jeśli taka będzie, byłaby z klubu SLD dla Arłukowicza większa - mówił poseł SLD.

- Rola jaką Arłukowicz odgrywał w klubie SLD, wbrew komentarzy, że był spisany na margines, była na pewno dużo większa niż będzie w PO - przekonywał Balicki. - Na pewno Bartosz Arłukowicz miał i ma potencjał, doskonale poruszał się na styku media-politycy, doskonale rozumiał na czym polegają nowoczesne mechanizmy tabloidyzacji życia, natomiast przyjął fikcyjne stanowisko, to przecież jest domena ministra pracy i polityki społecznej - tłumaczył poranny gość TOK FM. - Sekretarz stanu w kancelarii premiera to jest urzędnik kancelarii premiera, parę miesięcy przed wyborami może jakaś jedna akcja medialna się uda - mówił Marek Balicki. I podkreślał: - Moim zdaniem to błąd.

Napieralski straci na transferze Arłukowicza?

- Z punktu widzenia przywództwa Napieralskiego to jest jakiś problem - stwierdził Marek Balicki. - To wzmacnia czy osłabia Napieralskiego? - pytał Jacek Żakowski. - Grzegorz Napieralski osiągnął bardzo dobry wynik w wyborach prezydenckich, ale sądzę, że nie w pełni wykorzystał cały okres od kiedy objął przewodnictwo w SLD do tego, żeby budować nowoczesną lewicę - odpowiadał Balicki. - Napieralski ma sukcesy, ale jeszcze można było zrobić więcej, można było wszcząć pogłębioną debatę wewnątrz środowisk lewicowych - dodał gość TOK FM.

- Na pewno nikt już nie odejdzie z SLD - zapewniał Marek Balicki. Co z Ryszardem Kaliszem? - Kalisz ma duży dorobek polityczny, jest związany z obozem lewicy - odpowiadał poseł SLD. I przekonywał: - Kalisz na pewno będzie w SLD, na pewno będzie kandydował w tych wyborach.

Pierwsze zadanie dla Arłukowicza - skutki ustawy refundacyjnej

Marek Balicki, były minister zdrowia, mówił też o ustawie refundacyjnej: - Te wszystkie poprawki, które zostały wprowadzone przez Senat niewątpliwie czynią tę ustawę lepszą, ale Senat zapomniał dla kogo jest system refundacyjny - dla pacjenta - podkreślał Balicki w TOK FM. - Z punktu widzenia pacjenta nie zostały zniesione bariery w dostępności do leków i nadal Polska będzie tym krajem, gdzie pacjenci będą dopłacać najwięcej - ubolewał poseł SLD.

- Jeśli poseł Arłukowicz ma się zajmować wykluczeniem, to może pierwszą sprawa, którą powinien się zająć, to skutki ustawy refundacyjnej dla pacjentów, którzy przewlekle chorują i muszą zażywać więcej leków - sugerował Marek Balicki w Poranku TOK FM. I dodał: - Dla nich te skutki będą złe.

TOK FM PREMIUM