Kaczyński: PiS bliskie remisu z PO. Część sondaży się myli

- Dużo bardziej bliskie rzeczywistości są wyniki, które dają nam wynik bliski remisu z PO - mówił na konferencji prasowej prezes PiS. Jego zdaniem część badań zawyża poparcie dla partii rządzącej.

Jarosław Kaczyński nie przejmuje się ostatnimi sondażami, które wykazują znaczny skok poparcia dla PO. - Te badania z powodu jakiegoś błędu PO zawyżają. Dużo bardziej bliskie rzeczywistości są wyniki (innych sondaży - red.), które dają nam wynik bliski remisu. Nie ma żadnych przesłanek, żeby w to (w duże wyniki PO - red.) wierzyć - oznajmił na konferencji prasowej lider PiS.

Daje tutaj przykład wyników badań przed wyborami samorządowymi. - W wielu PO miała 50 proc. poparcia, a otrzymała w wyborach 30 proc. - przypomniał.

Jednak głównym powodem zwołania konferencji była nowa akcja Prawa i Sprawiedliwości. Posłowie i senatorowie rozjadą się po kraju, by spotkać się z wyborcami. - Będziemy rozmawiali o Polsce, o ważnych sprawach. Nie takich, które dominują w mediach, które są narzucane przez propagandę strony rządowej - stwierdził Kaczyński. Daje tutaj przykład budżetu, który określa mianem pisanego kijem na wodzie.

Dziesięciu najbardziej poszukiwanych po wpadce "Szkatuły">>

DOSTĘP PREMIUM