Miller w TOK FM: Będę "jedynką" w Łodzi? Nie wyobrażam sobie inaczej

Trwa wyborcza karuzela. Leszek Miller, były premier, mówił dziś w TOK o swoim starcie w jesiennych wyborach. Polityk Sojuszu, któremu zdarzyło się kandydować z list Samoobrony, znów chce być liderem w Łódzkiem.

- Trudno byłoby mi sobie wyobrazić kandydowanie do Sejmu z innego niż pierwsze miejsce w Łodzi - powiedział dziś Leszek Miller w TOK FM. Listy SLD mają być ostatecznie zamknięte w czerwcu.

Arłukowicz był z zewnątrz, nie wygrałby z Napieralskim

Dlaczego Kwaśniewski był rozżalony odejściem Arłukowicza ? - Bo widział go w gronie perspektywicznych liderów - powiedział Miller. Dopytywany, czy Napieralski wizerunkowo przegrywał z Arłukowiczem dodał: On dla dużej części SLD był człowiekiem z zewnątrz. Zaczynał w partii Marka Borowskiego, a potem w Partii Pracy. - Na kongresie SLD- nawet gdyby Arłukowicz wstąpił do SLD - wygrałby Napieralski - stwierdził Miller. Podkreślił też, że z SLD nikt nie odszedł. - Arłukowicz odszedł z klubu. Klub a partia to są dwie różne rzeczy - wyjaśniał były premier.

Dodał, że wypowiedzi Arłukowicza pod adresem PO i Tuska były niejednokrotnie bardzo gwałtowne. "Niektóre miały charakter obelżywy" - dodał Miller. Jego zdaniem Arłukowicz nie byłby więc dobrym łącznikiem między PO a SLD.

Przyznał, że jest zdziwiony atakami opozycji po radykalnych ruchach premiera walczącego ze stadionowym bandytyzmem. Krytycznie wypowiadał się o tym PiS. - Ja się solidaryzują z Tuskiem jeśli chodzi o tę walkę. Jeśli bandytyzm będzie kwitł, to liga będzie grała przy pustych trybunach - powiedział gość TOK FM. Powiedział, że trzeba odciąć kluby od kiboli-przestępców i pieniędzy ze sprzedaży biletów.

Gdyby Mirosławiec potraktowano poważnie, to nie byłoby Smoleńska

''Gdyby Mirosławiec potraktowano poważnie, nie byłoby Smoleńska''

Jego zdaniem źródła katastrofy smoleńskiej leżą w Polsce. - Za sterami samolot nie siedzieli rosyjscy kontrolerzy lotów. Tylko krytyczny raport komisji Millera ws. przyczyn tragedii pomoże uniknąć następnej tragedii. Gdyby Mirosławiec (doszło tam do katastrofy CASY - red) potraktowano poważnie, to nie byłoby Smoleńska - stwierdził Miller w TOK FM.

Starcie kobiet PO w Lublinie: Mucha na 4. miejscu. "Będę się odwoływać"

Polscy himalaiści patronami szkoły w Nepalu [FOTO] >>

DOSTĘP PREMIUM