Nowak potwierdza na Facebooku: Tak, będę kandydował do Sejmu

Sławomir Nowak, minister w Kancelarii Prezydenta, wystartuje w jesiennych wyborach do Sejmu. Będzie ?jedynką? w Trójmieście.

"Tak, będę kandydował w wyborach do Sejmu z mojego Pomorza. Decyzją władz regionu otworzę listę gdańską, co traktuję jako wyróżnienie. W szczycie kampanii wyborczej poproszę Prezydenta o urlop. Tak jak w 2007, a potem w 2010 obroniliśmy Polskę przed politycznym szaleństwem, tak i teraz trzeba ponownie stanąć do walki - ogłosił Nowak na swoim profilu na Facebooku.

Nowak trzykrotnie był posłem, potem pracował jako Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera. Był szefem sztabu Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich. Od września pracuje w Kancelarii Prezydenta. Odpowiada za kontakty głowy państwa z parlamentem i rządem.

Informacje o tym, że Nowakowi niewygodnie na ministerialnym fotelu mówiono już od dawna. - Nowak ma duże ambicje polityczne, a w Kancelarii Prezydenta się nie odnajduje - mówił już w styczniu "Rzeczpospolitej" polityk z otoczenia premiera. - Jest tam jedynym młodym politykiem z czołówki Platformy. Bronisław Komorowski zatrudnił głównie osoby ze środowiska dawnej Unii Wolności i one nadają ton - dodaje rozmówca "Rz".

Dlaczego pierwsze miejsce na liście jest ważne dla polityka. Prestiż czy większe szanse na wygraną?

Opublikowano oświadczenia majątkowe ministrów>>

DOSTĘP PREMIUM