Antykomor.pl zamknięta. Nowak: To bzdura. Akcja ABW bije najbardziej w prezydenta

?To oczywista bzdura. Mam nadzieję, że odpowiednie służby wytłumaczą to opinii publicznej. Ta akcja bije najbardziej w PBK? - tak Sławomir Nowak, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, skomentował nalot ABW i zamknięcie strony internetowej antykomor.pl.

W piątek rano w Tomaszowie Mazowieckim funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego weszli do mieszkania internauty prowadzącego stronę antykomor.pl i zarekwirowali jego laptopa. Przeszukali także jego mieszkanie i piwnicę.

Dlaczego "nalot" zrobili funkcjonariusze ABW? - Ponieważ są to czynności, które zostały im zlecone - odpowiada Katarzyna Tomczyk z prokuratury w Tomaszowie. - Więcej informacji ze względu na tajemnicę nie mogę udzielać. Postępowanie się toczy - stwierdziła.

Internauta pyta Nowaka

Informacja wywalała burzę wśród internautów. Czytaj dyskusję na Tokfm.pl>>

Na facebookowym profilu Sławomira Nowaka jeden z internautów zapytał o skandaliczną - jego zdaniem - akcję ABW. - To oczywista bzdura. Mam nadzieję, że odpowiednie służby wytłumaczą to opinii pub. Ta akcja bije najbardziej w PBK (Prezydenta Bronisława Komorowskiego - przyp. red.) - odpisał Nowak.

Co pojawiało się na Antykomor.pl?

Co można było przeczytać na stronie internetowej antykomor.pl? 25-latek dokumentował m.in. wpadki Bronisława Komorowskiego. Na stronie pojawiały się złośliwe fotomontaże, zdjęcia i filmiki. Na stronie zamieścił oświadczenie. - Serwis AntyKomor.pl był swego rodzaju karykaturą, a ta nie zawsze jest wiernym odzwierciedleniem rzeczywistości, która nas otacza, ponieważ koncentruje się na brakach i mankamentach opisywanej postaci. Satyra to krytyka tego, co ja uznałem za złe, naganne lub żałosne i uważam, że miałem do tego pełne, nieskrępowane prawo. Na łamach AntyKomor.pl nigdy nie namawiałem do nienawiści na tle poglądowym a także do innych złych uczynków czy też zachowań, nigdy też nie znieważałem obecnego Prezydenta Polski w sposób, który urągałby wszelkim normom - czytamy na stronie internetowej.

Opublikowano oświadczenia majątkowe ministrów>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM