Mistrz olimpijski na liście Platformy w Gdańsku

Lista w Gdańsku ustalona jednogłośnie. Miejsce ostatnie Mistrz Olimpijski Leszek Blanik - napisała na Twitterze posłanka PO Agnieszka Pomaska. Z pierwszego miejsca wystartuje Sławomir Nowak.

Leszek Blanik, gimnastyk sportowy, zdobył w sporcie wszystko - mistrzostwo olimpijskie w Pekinie, mistrzostwo świata i mistrzostwo Europy. W 2009 roku zakończył wspaniałą karierę sportową. Teraz próbuje wygrać w polityce. Z ostatniego - bardzo dobrego - miejsca startuje do Sejmu z listy pomorskiej Platformy Obywatelskiej.

- Mistrzu, dziękujemy za wsparcie - napisała na Twitterze Agnieszka Pomaska.

Lista PO na Pomorzu: znane nazwiska

Sama posłanka startuje z czwartego miejsca. Drugie przypadło Tomaszowi Arabskiemu, trzecie - Katarzynie Hall. Na liście PO są też posłowie Sławomir Neumann i Jerzy Borowczak. Bogdan Borusewicz ponownie wystartuje do Senatu. Według Pomaski pomorska PO była wyjątkowo zgodna podczas ustalania listy. Posłanka napisała na Twitterze, że podczas kluczowego posiedzenia zarządu regionu pomorskiego PO wszystkie decyzje zapadły jednogłośnie. - Listy na Pomorzu ustalone w 18 minut - napisała posłanka.

Warszawa 1959, kolorowe zdjęcia warszawiaków [GALERIA]>>

DOSTĘP PREMIUM