Autor AntyKomor.pl ma już prawnika. Będzie walczył o wolność w internecie [WIDEO]

25- letni Robert Frycz - autor serwisu internetowego, w którym krytykował prezydenta, a który zamknął po tym jak ABW przeszukało jego mieszkanie i zarekwirowało laptopa - po raz pierwszy publicznie wypowiedział się w tej sprawie.

25-latek zamyka stronę antykomor.pl, po akcji ABW >>

- Do mojego domu weszło ośmiu agentów, w tym trzech informatyków. Mieli pismo z prokuratury, w którym było napisane, że chodzi o sprawę publicznego znieważenia prezydenta RP - opisuje to zdarzenie Robert Frycz. - Bardzo fajnie się zachowywali. To nie było wejście z hukiem, rzucanie na ziemię, demonstracja siły. Tego nie było, panowie zachowywali się bardzo profesjonalnie - dodaje.

Robert Frycz: Moja strona była tworem satyrycznym, nie miała na celu obrażania

25-latek zaznacza, że nie jest członkiem żadnej partii. Jego strona miała charakter satyryczny, jego celem było zaprotestowanie na działanie osób, które obrażały Lecha Kaczyńskiego.

Frycz: Nie mam żadnych szans w starciu z ABW

- Pierwsza myśl, jaka do mnie przyszła po wizycie ABW to, że muszę zamknąć stronę, bo nie mam absolutnie żadnych szans w starciu z machiną pod tytułem "prawnicy prezydenta", czy samo ABW - mówi Frycz.

Pełnomocnikiem prawnym mężczyzny został mecenas Bartosz Kownacki, pełnomocnik między innymi rodzin smoleńskich. - O reprezentowanie internauty poprosił go były minister sprawiedliwości w rządzie PiS Zbigniew Ziobro

- Chcę zwrócić się do Prokuratora Generalnego, aby zbadał w jaki sposób tę sprawę prowadził prokurator i w jaki sposób podejmował decyzje procesowe. Mam nadzieję, że prokurator Seremet w najbliższym czasie zajmie stanowisko. Chcemy także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich i Helsińską Fundację Praw Człowieka - mówi mecenas Kownacki.

Będzie AntyKomor bis

W obronę internauty zaangażowała się także Edyta Żyła, była dziennikarka "Misji Specjalnej" TVP i bliska współpracowniczka Zbigniewa Ziobry: - Deklaruję uruchomienie nowej strony internetowej na której znajdą się treści zbliżone do tych, które były na stronie AntyKomor.pl - mówi Żyła.

Nowa strona zastąpi stronę antykomor.pl?

Stronę będzie współtworzył Robert Frycz: - Działam w imieniu wszystkich internautów. Chodzi o to by każdy z nas miał prawo do wyrażania swoich opinii - mówi twórca AntyKomor.pl.

Śledztwo w sprawie publicznego znieważenia prezydenta jest w toku. Mężczyzny nie zatrzymano ani nie postawiono zarzutów.

Politycy o zamknięciu antykomor.pl: To głupota lub prowokacja

Burze nad Polską [WASZE ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM