"Internetowe kibolstwo - jak obrzydliwe napisy w toaletach" - Sikorski o stronie AntyKomor.pl

Radosław Sikorski ostro skrytykował właściciela strony AntyKomor.pl. Internetowe kibolstwo. To jak obrzydliwe napisy w toaletach - ocenił takie strony.

Minister spraw zagranicznych w niewybrednych słowach skomentował działalność internauty, który na swojej stronie umieścił grę polegającą na strzelaniu do Bronisława Komorowskiego.

- Internetowe kibolstwo jest poważnym problemem w naszej sieci - uważa minister Radosław Sikorski. - Internet stał się, w wykonaniu niektórych, mniejszości, ekwiwalentem wypisywania obrzydliwości w publicznych toaletach - mówił w Brukseli minister.

Zdaniem ministra spraw zagranicznych sprawa strony AntyKomor.pl to kolejny przyczynek do tego, by ustanowić ramy zarówno wolności, jak i odpowiedzialności za słowa.

- Mamy już świadomość, że chamstwo za parawanem anonimowości to nie jest dopust Boży - mówił minister. - Te osoby, tak naprawdę nie są anonimowe. Wytoczyłem pozwy, by tym osobom to uświadomić.

Radosław Sikorski wytoczył pozwy przeciw wydawcom gazet, którzy tolerują groźby karalne i antysemityzm na internetowych forach.

KAMPANIA WYBORCZA 2011 na Facebooku - dołącz do nas!

TOK FM PREMIUM