Brudziński: Finansowanie PO z pieniędzy mafii to sprawa dla prokuratury

- Tusk zaczyna się bać. Finansowanie PO z pieniędzy mafii pruszkowskiej to sprawa dla prokuratury - powiedział w RMF FM Joachim Brudziński. Zdaniem Stefana Niesiołowskiego wypowiedzi polityka PiS nadają się na proces.

Brudziński nawiązał do wczorajszej publikacji w tygodniku "Uważam Rze". Były szef CBA Mariusz Kamiński stwierdził, że świadek koronny Piotr K. (pseudonim Broda) złożył w 2009 roku zeznania obciążające Drzewieckiego(wówczas ministra sportu). Miało z nich wynikać, że Drzewiecki "utrzymywał przestępcze kontakty z gangsterami z grupy pruszkowskiej".

- To nie są rewelacje Mariusza Kamińskiego, tylko są to owoce śledztwa prowadzonego przez prokuraturę i to o czym mówi Mariusz Kamiński to nie są jego wymysły - twierdzi Brudziński.

- Póki co, członkostwo w partii o nazwie Prawo i Sprawiedliwość nie jest zakazane. Póki co - mówię to z pełną odpowiedzialnością, bo przy takiej władzy, przy takim premierze możemy spodziewać się wszystkiego. Natomiast Mariusz Kamiński dał dowody przez wiele lat swojej aktywności politycznej i społecznej, że jest politykiem bezkompromisowym i to ostrze swojej bezkompromisowości, pokazał również wtedy, kiedy podjął działania skutkujące tym, że ministrowie rządu rekomendowani przez partię PiS trafili do więzienia za to, że mieli "lepkie ręce" - przekonuje.

"PJN? Nie rozmawiajmy o tym kabaretowym tworze"

Zdaniem polityka PiS premier Tusk okazuje strach.- Donald Tusk zaczyna się bać i reaguje agresją i wynajduje sobie obiekt takiej agresji. A to w postaci posłanek opozycji na które to nasyła straż miejską, czy BOR - mówił Brudziński.

Czy dla polityków z PJN jest szansa na powrót do PiS? - Dajmy spokój już temu kabaretowemu tworowi politycznemu o tym dziwacznym skrócie. Jest to partia, której poparcie sięga jednego procenta więc o czym my mówimy i po co w ogóle mamy o nich mówić. Dajmy im spokój. Janusz Korwin-Mikke ma większe osiągnięcia, jeżeli chodzi i poparcie społeczne więc wolałbym rozmawiać o Korwin-Mikkem, w którego felietonach zaczytuję się od lat, niż o tych kabaretowych politykach, którzy nie bardzo wiedzieć po co i dla kogo - w sensie politycznym - funkcjonują - mówi.

"Pan Kamiński mówi na podstawie zeznań kryminalistów, lumpów, żuli..."

W Polsat News Brudziński, powtarzał, że "Finansowanie przez mafię PO, jest to bardzo, bardzo prawdopodobne".

- Chyba proces za to będzie - skomentował dzisiaj na antenie stacji Stefan Niesiołowski. - Pan Kamiński pokazał swoją niezależność, pokazał kim był, od początku to mówiłem. Udawał niezależnego, walczącego z korupcją człowieka. Okazał się PiS-owskim pomagierem Kaczyńskiego. Jak śmie pan Kamiński wykorzystywać swoją wiedzę i swoje stanowisko które pełnił w służbie Polski do tak nikczemnych pomówień. I pan Brudziński nie powinien iść do więzienia, tylko zapłacić taką sumę za to co powiedział, żeby do końca życia mu się odechciało tego rodzaju rzeczy mówić na kogokolwiek.

- Drzewiecki, przypominam, został całkowicie oczyszczony z zarzutów. Wszystkie te działania pana Kamińskiego okazały się całkowicie chybione. Nie ma żadnej winy Mirosława Drzewieckiego, nie było żadnej sfery hazardowej. Przypomnę, że niedawno sąd uniewinnił posła prof. Jana Widackiego, też kryminalista go pomawiał. Jeżeli pan Kamiński na podstawie zeznań kryminalistów, lumpów, żuli, przestępców, gangsterów się opiera i to jest dla niego krynicą prawdy, to muszę panu Kamińskiemu złożyć publiczne gratulacje- powiedział Niesiołowski.

KAMPANIA WYBORCZA 2011 na Facebooku - dołącz do nas!

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM