Dorn wzywa do protestu przeciwko Wojewódzkiemu: Polska prezydencja w psim g...?

- Apeluję o zorganizowanie podczas koncertu, który będzie prowadził p. Wojewódzki pikiety - wzywa Ludwik Dorn na blogu. Polityk PiS, pisze, że w razie braku zainteresowania, jest gotowy sam przeprowadzić protest, na który wcześniej zrobi zbiórkę publiczną.

Ludwik Dorn cytuje na blogu informację z Gazeta.pl o tym, że Krzysztof Materna i Kuba Wojewódzki będzie odpowiedzialny za reżyserię koncertu inaugurującego polską prezydencję w UE. Były marszałek Sejmu jest oburzony i przypomina telewizyjny program Wojewódzkiego. - Gospodarz i jego goście wtykali zminiaturyzowane polskie flagi w atrapy psich ekskrementów - pisze Dorn.

Inauguracja polskiej prezydencji w UE wg Kuby Wojewódzkiego i Krzysztofa Materny

"Może to najgłębszy, ideowy sens polskiej prezydencji"

- Być może decyzja p. ministra Zdrojewskiego jest wynikiem ignorancji i niekompetencji (tych najbardziej twórczych sił w dziejach), ale być może, p. premier Tusk za pośrednictwem p. ministra Zdrojewskiego na sposób Apolla Delfickiego, który "nie mówi, nie milczy, ale daje znaki", daje nam znaki, jaki ma być w jego i PO rozumieniu najgłębszy ideowy sens polskiej prezydencji w UE - ironizuje Dorn.

Zdaniem polityka PiS rząd i PO poszły "o dziesięć mostów za daleko". - Nie jestem specjalistą od organizowania pikiet - pikietę "W Obronie "Matoła" organizuję, bo nikt inny nie wpadł na ten pomysł - ale idea, by profanator polskiej flagi był twarzą polskiej prezydencji wymaga jednak zdecydowanej odpowiedzi - pisze Dorn.

"Wcześniej wystąpie do MSWiA o pozwolenie na zbiórkę publiczną"

Dorn wzywa do pikiety koncertu na inaugurację prezydencji. - Samemu nie bardzo mi się chce, więc apeluję o zorganizowanie podczas koncertu, pikiety. Bez żadnych haseł, bez nurzania flagi UE w ekskrementach, bo na takie pomysły mogą wpaść chętne do pikiet środowiska radykalno-narodowo-antyeuropejskie - pisze były marszałek.

Jak zatem Dorn widzi protest? - Po prostu trzeba wynająć telebim i przez cztery godziny koncertu prowadzonego przez p. Wojewódzkiego puszczać na nim ten fragment jego programu, podczas którego wtyka polską flagę w psie gówna. Podkład muzyczny: oczywiście "Oda do Radości" z IX symfonii Beethovena, hymn Unii Europejskiej - pisze.

Polityk zaznacza, że decyzję w sprawie pikiety już podjął. - Jeśli nie będzie innych chętnych, to bez specjalnego entuzjazmu sam taką pikietę zorganizuję, wcześniej występując do MSWiA o pozwolenie na zbiórkę publiczną, bo nie mam za co wynająć telebimu. Chyba, że znajdą się sponsorzy - pisze Dorn.

Zagraniczni wykonawcy zaśpiewają polskie piosenki. . Wojewódzki i Materna reżyserami>>

TOK FM PREMIUM