Anita Błochowiak rezygnuje z polityki

Anita Błochowiak nie zamierza ponownie ubiegać się o mandat. Posłanka SLD stwierdziła, że w ostatnich latach polityka stała się ?pusta, plastikowa i związana z happeningami i eventami?.

Powodem decyzji posłanki są zmiany jakie według niej zaszły w polityce na przestrzeni ostatnich lat. - Polityka w ostatnich latach jest pusta, plastikowa i związana z happeningami i eventami - powiedziała Błochowiak. Dodała, że nie chce w tym uczestniczyć i ma zamiar zmienić pracę. Nie wyklucza jednak, że kiedyś do polityki wróci. - Jak na razie, chcę od niej odpocząć - dodaje Błochowiak.

- Potrzebuję zmiany, życie na walizkach przez 10 lat mi wystarczyło, potrzebuję teraz czegoś normalnego i spokojnego - podkreśliła posłanka.

Kolega Anity Błochowiak z sejmowej komisji finansów Wacław Martyniuk powiedział, że jest mu przykro z powodu takiej decyzji. Politk SLD dodał jednak, że wcale się temu nie dziwi, ponieważ posłanka ma rację.

Anita Błochowiak jest posłanką od 2001 r. Zasłynęła z pracy w komisji śledczej badającej aferę Rywina. Obecnie zasiada m.in. w pracach sejmowej komisji finansów.

KAMPANIA WYBORCZA 2011 na Facebooku - dołącz do nas!

DOSTĘP PREMIUM