Kaczyński: to jest bardzo ciekawa postać, prezydent Obama

Prezes PiS zapowiedział, że będzie rozmawiał z prezydentem Obamą o kwestiach globalnych, a rozmowę o katastrofie smoleńskiej zostawi na ?kolejną okazję?.

Jarosław Kaczyński udał się do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie z prezydentem Obamą, jak to wyraził, "z pełnym zainteresowaniem". - To jest bardzo ciekawa postać, prezydent Obama i będę miał okazję go zobaczyć, trudno powiedzieć, że poznać, ale zobaczyć - powiedział prezes PiS. Zapewnił również, że nie zamierza poruszać kwestii związanych z katastrofą smoleńską. Dodał, że na spotkanie idzie "bez emocji". Podkreślił, że "emocje nie są dobre w polityce".

Trzeba rozmawiać o "rzeczach dużych"

Kaczyński zapowiedział, że będzie rozmawiał z prezydentem Obamą o "dużych rzeczach". - Jeżeli przybywa przywódca największego, najpotężniejszego państwa świata, to nie ma co się zajmować kwestiami mniejszymi, trzeba się zajmować kwestami dużymi. - wyjaśnił Kaczyński.

"Nad wszystkim należy się zastanowić"

Prezes PiS-u nie wahał się czy wziąć udział w dzisiejszym spotkaniu, ale potrzebował trochę czasu na podjęcie decyzji - Nad wszystkim się trzeba zastanawiać, nie należy podejmować decyzji pochopnie. Ja się polityką legalną, a wcześniej tą nielegalną, zajmuję już trzydzieści kilka lat i tego mnie życie nauczyło - powiedział i dodał - Jadę do prezydenta Komorowskiego, to on mnie zaprosił, to on jest teraz prezydentem Polski.

Kaczyński pytany czy poda rękę prezydentowi Komorowskiemu zapewnił tylko, że "nie będzie żadnych sensacji".

BARACK OBAMA W POLSCE

[ZDJĘCIA] Za kulisami: Komorowski i Obama okiem prezydenckiego fotografa>>

[ZDJĘCIA] Barack Obama przyleciał do Warszawy >>

[WASZE ZDJĘCIA] Air Force One ląduje na Okęciu - Alert24>>

DOSTĘP PREMIUM