Kaczyński przekaże delegacji USA memoriał smoleński

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w czasie spotkania w katedrze polowej przekaże delegacji USA dokument przedstawiający informacje dotyczące katastrofy smoleńskiej.

- Na Zachodzie jak i w Stanach Zjednoczonych jest ogromny poziom dezinformacji w kwestii sprawy smoleńskiej i chodzi o to, żeby wypunktować te rzeczy, które zostały już ustalone, a może tam są nie znane - wyjaśnił swoją decyzję prezes PiS zapowiadając, że w czasie spotkania w katedrze polowej z rodzinami smoleńskimi zamierza przekazać delegacji USA krótki memoriał smoleński.

- To ja podpisuję te pismo, ale przyzna się do niego na pewno znacznie szersza grupa ludzi i nie mówię tu o partiach politycznych, ale o tych, którzy są tym zainteresowani: bezpośrednio tak jak rodziny, czy pośrednio jako obywatele, którzy nie chcą, żeby prezydent ich państwa, jego małżonka i bardzo wielu przedstawicieli naszego życia publicznego, w tym czołówka generalicji ginęła i żebyśmy nadal nie wiedzieli co się stało - powiedział prezes PiS.

BARACK OBAMA W POLSCE [ZDJĘCIA] Za kulisami: Komorowski i Obama okiem prezydenckiego fotografa>> [ZDJĘCIA] Barack Obama przyleciał do Warszawy >> [WASZE ZDJĘCIA] Air Force One ląduje na Okęciu - Alert24>>

DOSTĘP PREMIUM