Kamiński i Fotyga na ekskluzywnych partyjnych posadach

Bezpieczeństwo i sprawy zagraniczne - to zadania Mariusza Kamińskiego i Anny Fotygi w PiS. Za ich ekspercką wiedzę są hojnie nagradzani z partyjnej kasy.

Już prawie rok pracują dla PiS Mariusz Kamiński, były szef CBA, Ernest Bejda, zastępca szefa CBA i była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga. Jak ustalił "Dziennik Gazeta Prawna" , zarabiają znacznie ponad średnią krajową. Fotyga i Kamiński dostają 8,5 tys. na rękę, a Brejda 6 tys.

- Pani Anna Fotyga jest etatowym pracownikiem PiS i odpowiada za wszystkie kwestie związane z polityką zagraniczną. Ma umowę na czas określony - przyznaje skarbnik partii Stanisław Kostrzewski. Z kolei byli zwierzchnicy CBA mają "organizować struktury partii" na Mazowszu.

Jednak nie tylko to jest ich zadaniem. Jak ustalił "Newsweek" , Kamiński z Brejdą budują "partyjny wywiad i kontrwywiad". Ma on zapewnić bezpieczeństwo najważniejszym osobom w partii. Obawy w PiS pojawiły się po zabójstwie w Łodzi Marka Rosiaka.

Informacje tygodnika zdaje się potwierdzać sam Kamiński. - Powołaliśmy zespół analityczny w oparciu o dawnych funkcjonariuszy CBA i ekspertów. Przygotowujemy projekty ustaw dla PiS, ale zajmujemy się także kwestiami bezpieczeństwa - mówi.

KAMPANIA WYBORCZA 2011 na Facebooku - dołącz do nas!

DOSTĘP PREMIUM