Olejniczak: Wystąpiłem do Komisji Europejskiej o interwencję ws. zatrutych ogórków

Wojciech Olejniczak z SLD przedstawia pomysły, jak uniknąć w przyszłości problemów ze skażoną żywnością z zagranicy. Zaniepokojony zatruciami w całej Europie interweniował również w Komisji Europejskiej.

Europoseł Wojciech Olejniczak pisze na swoim blogu nt. zatruć wywołanych skażoną żywnością . W Niemczech zmarło przez nie już kilkanaście osób.

Olejniczak uważa, że organy Unii Europejskiej powinny zająć się tą sprawą. - Sytuacja wymaga działań na najwyższym europejskim szczeblu. Dlatego wystąpiłem dzisiaj do Komisji Europejskiej z interwencją w tej sprawie - informuje.

Trzeba również działać na szczeblu krajowym. - Proponuję połączenie inspekcji dbających o bezpieczeństwo żywności. Obecnie kontrolami w tym obszarze zajmuje się 5 państwowych inspekcji. Często kompetencje tych instytucji wzajemnie się przenikają, przy jednoczesnych lukach prawnych powodujących brak możliwości podjęcia konkretnych działań urzędów w sprawach. Proponuję utworzenie Agencji rządowej, celem ujednolicenia sposobu prowadzenia nadzoru, a także jednolitej odpowiedzialności za wykonywane zadania - przekonuje.

- Tak skonstruowana reforma zapewni lepszą kontrolę bezpieczeństwa żywności przy jednoczesnych oszczędnościach na rozrośniętej dziś biurokracji. Skorzysta na tym budżet. Ale przede wszystkim zdrowie nas wszystkich. A na zakończenie, zamiast puenty: jedzmy zdrowe i smaczne polskie ogórki! - konkluduje europoseł.

KAMPANIA WYBORCZA 2011 na Facebooku - dołącz do nas!

DOSTĘP PREMIUM