PO: Na śląskiej liście mamy miejsce dla Kluzik-Rostkowskiej

- Na śląskiej liście PO znajdzie się miejsce dla byłej przewodniczącej PJN Joanny Kluzik-Rostkowskiej - zadeklarował w RMF FM Tomasz Tomczykiewicz, a w Radiu ZET Sławomir Nowak powiedział, że ?chciałby, żeby tacy ludzie znajdowali się w PO?.

W tym tygodniu rozstrzygnie się przyszłość najmłodszego klubu parlamentarnego Polska Jest Najważniejsza . Odejście Joanny Kluzik-Rostkowskiej, Jana Filipa Libickiego, Pawła Poncyljusza i kilku innych polityków jest niemal przesądzone. Posłowie stawiają nowemu szefowi PJN-u Pawłowi Kowalowi warunki nie do spełnienia, a Platforma negocjuje ich przejęcie.

- Nie rozpościeramy czerwonego dywanu, ale dla kilku osób z PJN jest miejsce w naszej partii - zadeklarował w RMF FM szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz. - Wśród osób za którymi tęsknimy i chcemy, by dołączyły do PO z pewnością nie ma tylko Elżbiety Jakubiak. Ona dalej jest miłośniczką PiS. Projekt PJN umiera, ten tydzień będzie decydujący. Większość PJN wróci wkrótce do macierzy - powiedział Tomczykiewicz.

- Joanna Kluzik-Rostkowska jest bardzo kompetentna, świetnie przygotowana merytorycznie do uprawiania polityki. Chciałbym, żeby tacy ludzie znajdowali się w Platformie - powiedziała w Radiu ZET Sławomir Nowak. - Ode mnie nie otrzymała propozycji, bo nie byłem upoważniony do składania jej propozycji wejścia do PO - dodał.

- Wiem, że różnego rodzaju rozmowy były prowadzone z różnymi politykami. Kibicuję tego rodzaju działaniom w stosunku do Joanny Kluzik-Rostkowskiej - mówił Nowak.

Zapytany, czy była przewodnicząca PJN będzie gwiazdą sobotniego kongresu PO, Nowak odpowiedział: - Zaczekajmy do soboty, wtedy wszystko będzie wiadomo. Niczego bym nie wykluczał, ale to jest pytanie do Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Nie chciałbym zrobić komuś kłopotu mówiąc o jedno zdanie za dużo.

KAMPANIA WYBORCZA 2011 na Facebooku - dołącz do nas!

DOSTĘP PREMIUM