Bielan wraca do PJN? Kowal: Nieprawda. To "czyjaś wrzutka"

Paweł Kowal zdementował informację o możliwym powrocie Adama Bielana do PJN. O tym, że po zmianie władzy w PJN europoseł najprawdopodobniej wróci do partii napisała na swoich internetowych stronach "Rzeczpospolita".

Kluzik: Poncyljusz też ma dzieci. Do dymisji?

Bielan został z PJN wykluczony przez Joannę Kluzik-Rostkowską. Według "Rzeczpospolitej" Bielan miał rozmawiać z prezesem PJN Pawłem Kowalem na ten temat w poniedziałek, podczas sesji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Paweł Kowal powiedział IAR, że w tej informacji nic nie jest prawdą i określił ją jako "czyjąś wrzutkę". Dodał, że nawet nie podał Bielanowi ręki, bo w ostatnim czasie się nie spotkali.

PJN w stronę PiS?

W swojej publikacji "Rzeczpospolita" podaje, że Adam Bielan może wrócić do PJN, "efektem całej operacji miałoby zaś być przygotowanie gruntu pod powrót PJN do PiS po ewentualnej porażce w jesiennych wyborach". Informacji tej zaprzecza Marek Migalski - europoseł PJN, tak jak inny członek partii, który w rozmowie z "Rzeczpospolitą" pozostał anonimowy. - Z tym wracaniem do PiS byłbym raczej ostrożny. Gdy była Kluzik-Rostkowska, mówiło się, że idziemy do Platformy, a teraz, że zmierzamy z powrotem do PiS. My jednak zdecydowaliśmy o samodzielnym starcie w wyborach - powiedział.

KAMPANIA WYBORCZA 2011 na Facebooku - dołącz do nas!

TOK FM PREMIUM