Grabarczyk odwołał wizytę w Chinach. Przez kłopoty z A2

Problemy z chińską firmą COVEC, która grozi wycofaniem się z budowy dwóch odcinków autostrady A2 stały się przyczyną odwołania wizyty w Chinach ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka - dowiedziało się Polskie Radio.

Grabarczyk: Wraz z PiS-em przetarg został skasowany

Minister Grabarczyk miał w nadchodzącym tygodniu uczestniczyć w Szanghaju w uroczystościach związanych z 60. rocznicą powstania polsko-chińskiej spółki "Chipolbrok". Skład oficjalnej polskiej delegacji, która w najbliższą niedzielę miała przyjechać do Chin wciąż nie jest znany. Nieoficjalnie mówi się, że minister Grabarczyk, pomimo wcześniejszych zapowiedzi, nie pojawi się na tych uroczystościach.

Osoba zaangażowana w organizację uroczystości przyznaje, że przyjazd ministra infrastruktury do Chin jest mało prawdopodobny. - Trudno sobie to wyobrazić jeśli doszłoby do ostatecznego zerwania kontraktu na A2 przez Chińczyków - mówi zastrzegając anonimowość w rozmowie z Polskim Radiem.

Grabarczyk do PiS: Trzymajcie za nas kciuki

"Chipolbrok" - Polsko-Chińskie Towarzystwo Okrętowe jest pierwszą spółka z kapitałem zagranicznym w historii Chińskiej Republiki Ludowej. Powstało w 1951 roku. Udziałowcami firmy są rządy Polski i Chin reprezentowane przez ministrów transportu i infrastruktury. Chipolbrok jest jednym z liderów na rynku transportu morskiego z Azji do Europy. W najbliższy poniedziałek w chińskim porcie Dalian odbędzie się uroczyste o wodowanie najnowszego statku "Chipolbroku" MS Kraszewski. Na wtorek i środę zaplanowano uroczystości w Szanghaju, gdzie mieści się jedna z siedzib firmy.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM