Niesiołowski: Prowadzimy wojnę o Polskę, Kluzik- Rostkowska może nam pomóc

- Może nie przyjmę (Joanny Kluzik-Rostkowskiej do PO - red.) z otwartymi rękami, ale w sumie to jest dobry ruch. Taki transfer przed wyborami może nam pomóc - tłumaczył w Radiu RMF FM Stefan Niesiołowski, do niedawno jeden z największych krytyków byłej szefowej PJN.

O przejściu Joanny Kluzik-Rostkowskiej do PO spekuluje się od kilkunastu dni. Według nieoficjalnych informacji była szefowa PJN ma kandydować do Sejmu z list PO na Śląsku .

Do niedawna Stefan Niesiołowski ostro krytykował Joannę Kluzik-Rostkowską, szczególnie za prowadzenie kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego. Dlaczego wicemarszałek Sejmu teraz zmienił zdanie? - Naprawdę prowadzimy ciężką wojnę o Polskę, zagrożeniem dla Polski jest PiS. W tej wojnie pani Kluzik-Rostkowska może nam pomóc. Polska jest najważniejsza w tej walce, a nie, czy ja kogoś lubię, czy nie lubię - tłumaczył w Kontrwywiadzie RMF FM.

Stefan Niesiołowski nie zmienił zdania, że popieranie prezesa PiS jako kandydata na prezydenta było groźne. Nie wypiera się swoich słów pod adresem Joanny Kluzik-Rostkowskiej. - O mały włos nie doprowadziła do tego, żebyśmy mieli prezydenta najgorszego z możliwych. (...) Tak było. Popierała kandydata, który byłby nieszczęściem dla Polski, ale się zmieniła, to już minęło. Trzeba to zapomnieć - uważa Niesiołowski.

Poseł jest przekonany, że Joanna Kluzik-Rostkowska się zmieniła, i dlatego jest dla niej miejsce w PO. - W tej chwili nie możemy dopuścić do recydywy PiS-u - przekonywał.

KAMPANIA WYBORCZA 2011 na Facebooku - dołącz do nas!

DOSTĘP PREMIUM