Wybory 2011. "Czekam na Ciebie" - "Fakty" ujawniły list Tuska do działaczy PJN

Premier wysłał list do kilku polityków PJN (w tym Joanny Kluzik-Rostkowskiej) oraz m.in. Dariusza Rosatiego i Józefa Piniora - informuje TVN. "Zapraszam do Gdańska. Warto popatrzeć na uśmiechnięte twarze przyjaciół" - pisze Donald Tusk, zapraszając adresatów na sobotnią konwencję PO w Gdańsku.

"Drogi Andrzeju, Zapraszam do Gdańska. (...) Pewnie zapytasz, dlaczego masz jechać tak daleko w wolną sobotę? Przecież w tym czasie można pojechać do lasu, na wycieczkę rowerową, na działkę. To wszystko prawda" - pisze Tusk w liście skierowanym do działacza PJN, Andrzeja Szaca. Ten wystąpił przed kamerą "Faktów" TVN i publicznie odpowiedział premierowi słowami: "Drogi Andrzej się do PO nie wybiera".

"Kompletna bzdura"

Późnym wieczorem głos sprawę listu skomentował na Twitterze Paweł Graś. "Informuję uprzejmie, że to kompletna bzdura. List premiera został wysłany wyłącznie do członków PO. TVN dał się wkręcić" - napisał polityk.

Kto przyjmie zaproszenie i przyjedzie na gdańską konwencję Platformy? Najprawdopodobniej Joanna Kluzik-Rostkowska. Rozmowy z byłą szefową PJN trwają. Mówi się, że polityk dostanie 1. miejsce na rybnickiej liście partii. W Gdańsku może też pojawić się Jan Filip Libicki. CZYTAJ WIĘCEJ >>

KAMPANIA WYBORCZA 2011 na Facebooku - dołącz do nas!

DOSTĘP PREMIUM