Jakubiak: Kluzik nie przejdzie do Platformy. "Na 99,99 proc."

Elżbieta Jakubiak zapewniała do ostatniej chwili, że Joanna Kluzik-Rostkowska nie dołączy do Platformy Obywatelskiej. Jakubiak powiedziała "Super Expressowi", że informacje o transferze Kluzik to "okropny atak" na PJN. I dała "słowo honoru", że z PJN nie odejdzie już nikt. Nieoficjalnie informację o przejściu Kluzik do PO podało już wiele redakcji. W południe potwierdziła ją Agnieszka Wojciechowska van Heukelom, dyrektor biura poselskiego Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

Joanna Kluzik-Rostkowska pojawiła się na dzisiejszej konwencji Platformy. Siedzi obok. pełnomocnika rządu ds. osób wykluczonych Bartosza Arłukowicza. Była prezes PJN najprawdopodobniej wystartuje z list PO. Takie spekulacje pojawiają się choć sama Kluzik-Rostkowska zapowiadała, że nie pojedzie do Gdańska. Jakubiak - udzielając wywiadu "Super Expressowi" była chyba przekonana, że jej koleżanka dotrzyma obietnic. - Joanna Kluzik-Rostkowska na pewno nigdzie się nie wybiera - zapewniała.

- Aż tak jest pani tego pewna? - nie dowierza Super Express

- Na 99,99 proc. Te informacje o odejściu Joanny to po prostu okropny atak na nas wszystkich. Wszyscy znamy Joasię, wiemy, że jest twórczynią PJN, jego główną twarzą i wiemy, że czuje się za ten projekt odpowiedzialna. Wszyscy ustaliliśmy, że idziemy sami do wyborów. I tego się trzymamy - mówiła Elżbieta Jakubiak.

Tysiące zwolenników. Prężne struktury

Jakubiak zapowiadała, że po wyborach jej partia może być trzecią siłą polityczną w kraju. I utrzymywała, że PJN (mimo sondaży dających partii jednoprocentowe poparcie) rośnie w siłę... - Jesteśmy znacznie silniejsi niż pół roku temu. Mamy wielkie struktury, porównywalne niemalże z tymi, którymi dysponują partie rządzące. Mamy tysiące prężnie działających zwolenników na Facebooku. Ludzie cały czas zapisują się do naszej partii (...) Wszędzie! W każdym mieście! Największe struktury mamy na Dolnym Śląsku, blisko 300 członków. Silni jesteśmy również na Mazowszu i w Warszawie. Łącznie w PJN ponad 2000 osób złożyło deklaracje członkowskie - wyliczała Elżbieta Jakubiak. I powtarzała, że nie zamierza rezygnować ze swojego projektu - Słowo honoru, że ani ja, ani moi koledzy nigdzie się nie wybieramy. Mało tego, kolejna grupa ludzi z PO chce do nas przejść w różnych miastach, a nawet mamy sygnały, że jeszcze w tym parlamencie nasz klub zasili kilku posłów.

Cały wywiad z Elżbietą Jakubiak w "Super Expressie"

A może Kluzik zmieniła zdanie?

Po 12.00 na gdańskiej konwencji prezydencki minister Sławomir Nowak powiedział gazecie.pl , że na konwencji pojawi się "troje" nowych polityków w PO. - Na pewno będzie Kluzik-Rostkowska - usłyszeliśmy nieoficjalnie od jednego z członków zarządu pomorskiej PO. Chwilę potem informację, że Kluzik-Rostkowska przejdzie do PO potwierdziła już Agnieszka Wojciechowska van Heukelom , dyrektor biura poselskiego Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Po chwili na kongres platformy przyszła była szefowa PJN. Kierownictwo jej byłej partii zapowiedziało już na 14.30 briefing z udziałem Pawła Kowala, Pawła Poncyljusza i Elżbiety Jakubiak.

KAMPANIA WYBORCZA 2011 na Facebooku - dołącz do nas!

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM