Kaczyński o kongresie PO: Obradują syci i gnuśni. Z pochylonymi karkami

- Tam obradują syci i cokolwiek gnuśni. Z karkami schylonymi na Wschód i na Zachód - tak Jarosław Kaczyński komentował konwencję Platformy w Gdańsku. Prezes PiS wystąpił na Kongresie Młodych swojej partii. Ocenił, że przyszłość Polski należy do młodych członków PiS.

Kaczyński twierdzi, że to "przypadek", że "akurat tu i tu" (w Gdańsku PO, w Warszawie PiS) odbywają się partyjne kongresy i od razu przeszedł do krytyki zjazdu Platformy: - Tam obradują syci i cokolwiek gnuśni. Z karkami schylonymi na wschód i na Zachód. Nie widzący dalej niż swojego nosa. Wierzący, że wszystko trzeba załatwiać przez znajomości, najlepiej w "Pędzącym Króliku". Wiedzący, że polityka to propaganda. To jest taka Polska. Przeszłości, anachroniczna - mówił prezes PiS. W kontraście w samych superlatywach mówił o uczestnikach PiS-owskiego kongresu: - Tu przyjechaliście wy młodzi. I wy jesteście przyszłością! - Tu jest Polska - odpowiedziała skandowaniem sala. - Polska jest wszędzie. My nie zabiegamy o monopol mitygował Kaczyński i schlebiał: Wy jesteście inteligentni.

Kaczyński mówił też, że obawia się, że Euro 2012 może skończyć się kompromitacją. Dodał, że najlepiej, jakby teraz zmienić rząd. I cytował piosenkę sprzed lat: "Bo gdy Titanic tonął, to też orkiestra grała. Bo gdy Titanic tonął, to też był pełny szpan, Dowódca miał do końca koszulę śnieżno - białą. A para szła za parą w tan" - Prezes PiS dodał: - Nie wiem, czy kpt. Tusk ma śnieżnobiałą koszulę.

Prezes PiS tłumaczył, że trzeba budować przyszłość, nowoczesność, bo jak Polska będzie nowoczesna to będzie silna. Dodał, że naród jest gotowy do budowy przyszłości, a jedyną przeszkodą jest obecna władza, której zarzucił korupcję i zakłamanie. - Polsce potrzebna jest wielka zmiana, sprawiedliwe państwo, potrzebne jest to co buduje prawdziwą demokrację, bo jest ona siłą rozwojową, a prawdziwa demokracja potrzebuje prawdy, a nie zasłon, które przesłaniają rzeczywistość -mówił Jarosław Kaczyński na Kongresie Młodych. Dodał, że dopiero wtedy nowoczesność będzie mogła wkraczać do naszego kraju.

Kongres PiS ma przedstawić dziś program dla młodych Polaków. Postuluje w nim m.in.: ulgi i świadczenia dla młodych małżeństw; praktyki zawodowe opłacane z Funduszu Pracy; progi ostrożnościowe, po których rząd będzie musiał podjąć działania zmniejszające bezrobocie. Wśród lokalnych działaczy PiS, tych poniżej 30. roku życia, krążyły esemesy nawołujące do udziału w konwencji. " To pierwsze przedwyborcze starcie z PO. Musimy je wygrać ".

KAMPANIA WYBORCZA 2011 na Facebooku - dołącz do nas!

DOSTĘP PREMIUM