Tusk: Autostrada A2 będzie dostępna dla kierowców w terminie

Chcemy dokończyć inwestycje na autostradzie A2 jak najszybciej. Jeszcze w lipcu ruszą prace na miejscu, a autostrada będzie dostępna dla kierowców w terminie - zapewniał premier Donald Tusk.

- Z końcem lipca remonty już na 100 proc. powinny ruszyć - zapewniał szef polskiego rządu pytany o prace przy autostradzie A2 na dzisiejszej konferencji z premierem Estonii Andrusem w Gdańsku.

Premier zapewnił, że co kilka godzin otrzymuje meldunki od zespołu doradców, którzy zajmują się sprawą budowy autostrady z Łodzi do Warszawy. - Te meldunki potwierdzają, że jeszcze w lipcu praca ruszy, i że ta autostrada będzie, jak to mówią fachowcy, "przejezdna". Czyli bez tych wszystkich wykończeń i bajerów, ale będzie do dyspozycji kierowców i samochodów na czas. To jest dla nas główny cel i on jest osiągalny - dodał.

Donald Tusk odniósł się także do kontrowersji wokół obecnego wykonawcy kontraktu, chińskiego konsorcjum COVEC. - Będziemy szukali wykonawcy i dzisiaj trudno byłoby powiedzieć, że będą to dotychczasowi wykonawcy - wyjaśnił szef polskiego rządu. - Jeśli ze strony chińskich wykonawców oczekiwania finansowe będą przesadne, to znajdziemy tańszych krajowych wykonawców - obiecał.

TOK FM PREMIUM