Wybory 2011. Sondaż dla TVN: Platforma zwiększa przewagę

Z sondażu dla TVN wynika, że konwencja Platformy Obywatelskiej tylko nieznacznie umocniła jej pozycję w rankingu najpopularniejszej partii. Kongres Młodych PiS jeszcze gorzej przysłużył się partii Jarosława Kaczyńskiego. Notowania PiS minimalnie spadły.

Na Platformę Obywatelską chciałoby zagłosować 40 proc. badanych, a na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego 27 proc. - to wyniki sondażu SMG/KR dla "Faktów" TVN przeprowadzonym po sobotnich zjazdach organizowanych przez największe partie polityczne. W porównaniu z poprzednim badaniem PO ma dwa punkty procentowe więcej. Notowania PiS spadły o jeden punkt. Jednak są to zmiany w granicy błędu statystycznego.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę Miejsca w Sejmie znalazły jeszcze dwie partie: SLD (14 punktów, ubyło jeden) i PLS (ludowcy cieszą się pięcioprocentowym poparciem - w najnowszym badaniu uzyskali dwa punkty więcej). PJN ma dwuprocentowe poparcie. Podobnie jak Krajowa Partia Emerytów i Rencistów. Partia Janusza Palikota ma zeroprocentowe poparcie. W podobnej sytuacji są Samoobrona i LPR.

Sondaż telefoniczny został przeprowadzony 13 czerwca na reprezentatywnej grupie 1001 osób.

KAMPANIA WYBORCZA 2011 na Facebooku - dołącz do nas!

TOK FM PREMIUM