Rosati: SLD zatrzymało się w latach 50-60. Wybrałem PO

- Dołączyłem do PO, ponieważ istnieje zagrożenie powrotu do władzy PiS. Z kolei SLD zatrzymało się na sprawach społecznych z lat '50-60, dominuje tematyka obyczajowa i światopoglądowa, to za mało, żeby zaproponować Polsce całościowy projekt polityczny - mówił w Radiu ZET Dariusz Rosati.

- Jest wiele wspólnych punktów programowych, przede wszystkim gospodarczych i dotyczących polityki zagranicznej, które skłaniają do poparcia tej partii - mówił Dariusz Rosati, który był gościem konwencji PO w Gdańsku. Zapytany skąd będzie kandydował, odpowiedział - Sprawa jest w toku rozmów, za wcześnie o tym mówić - stwierdził.

"PO jest główną siłą reformatorską"

Rosati wcześniej krytyczne wypowiadał się o rządzie Platformy Obywatelskiej: - To było dwa lata temu, teraz też uważam, że sporo czasu zostało zmarnowane, a Platforma popełniła wiele błędów, przede wszystkim błędów zaniechania. Niemniej, PO jest główną siłą reformatorską i warto wesprzeć te siły które chcą reformować kraj - mówił Rosati. I zaznaczał. - Nie po to wspieram Platformę żeby pozostawiać całkowicie biernym wobec bezruchu w pewnych dziedzinach. Mam zamiar namawiać kolegów w Platformie żeby byli odważniejsi - powiedział Dariusz Rosati, zapytany o reformy ekonomiczne, za brak których krytykował PO. Chodzi przede wszystkim o zrównianie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn.

- Nie odwołuję swoich krytycznych opinii, niemniej liczę na to, że po wyborach ten zapał reformatorski ulegnie zwiększeniu. Tusk jest bardzo skutecznym premierem w sensie utrzymania władzy, mobilizacji elektoratu i utrzymania poparcia politycznego - zapewnia polityk.

SLD nie jest lewicą otwartą i europejską

- Nie udało mi się stworzyć siły politycznej, która byłaby bardziej reformatorska, więc uznałem że działanie dla dobra publicznego wymaga poparcia tej siły, która może być najbardziej reformatorska i promodernizacyjna - mówi. Zapytany, czy nie jest mu bliżej do SLD niż do Platformy Obywatelskiej, odpowiedział: - SLD nie jest lewicą otwartą i europejską, z punktu widzenia programu SLD zatrzymało się na sprawach społecznych z lat '50-60, dominuje tematyka obyczajowa i światopoglądowa, to za mało, żeby zaproponować Polsce całościowy projekt polityczny - mówi Rosati.

KAMPANIA WYBORCZA 2011 na Facebooku - dołącz do nas!

DOSTĘP PREMIUM