Ziobro: Wnioski Kalisza traktuję humorystycznie

Zbigniew Ziobro podkreślał, że "historię z Trybunałem" traktuje "czysto humorystycznie". Jego zdaniem, Kalisz nie pomógł koleżance i teraz próbuje zagłuszyć własne wyrzuty sumienia. Ryszard Kalisz w raporcie z prac komisji śledczej ds. Blidy zasugerował postawienie przed Trybunałem Stanu Zbigniewa Ziobry i Jarosława Kaczyńskiego.

Zbigniew Ziobro kilkakrotnie nazwał Kalisza "tęczowym Ryszardem". - W roli tancerza na paradach wypada wiarygodniej - ironizował w trakcie swojej konferencji były minister sprawiedliwości.

Ziobro: Nie boję się "tęczowego Ryśka"

Ziobro zarzucił Kaliszowi i innym politykom SLD, że próbują zbić kapitał polityczny na tragedii, jaką była śmierć Barbary Blidy. Według niego, próbują oni w ten sposób zagłuszyć własne wyrzuty sumienia. - Ryszard Kalisz nie zrobił nic by wyciągnąć koleżankę ze złych relacji, na podstawie których usłyszała zarzuty - mówił dziennikarzom eurodeputowany PiS, pokazując artykuł z "Pulsu Biznesu" z czasów rządu SLD (Blida mówiła w nim, że dałaby łapówkę, jeśli zależałby od niej byt firmy).

Zdaniem Ziobry, korupcja była plagą rządów SLD. Przy dziennikarzach Ziobro napisał zatem symboliczny wniosek o postawienie Kalisza przed Trybunałem Stanu.

- Kalisz chce sobie zasłużyć na miejsce u Napieralskiego, a może w Platformie Obywatelskiej wnioskiem o Trybunał Stanu - dodał Adam Hoffman, porównując posła SLD do... Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

Ziobro i Kaczyński przed Trybunał Stanu

Projekt raportu z komisji ds. Blidy zawiera tezę, że Zbigniew Ziobro powinien stanąć przed Trybunałem Stanu za to, iż jako minister sprawiedliwości "realizując koncepcję wykluczenia dużych grup obywateli stworzył system eliminowania przy zastosowania przepisów prawa karnego w stosunku do poszczególnych osób zaliczonych do tych grup, w szczególności w stosunku do Barbary Blidy, i go nadzorował". Raport wskazuje, że przed Trybunałem Stanu powinien także stanąć były premier Jarosław Kaczyński.

Czytaj projekt raportu Ryszarda Kalisza >>>

KAMPANIA WYBORCZA 2011 na Facebooku - dołącz do nas!

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM